На виборах до місцевих рад, які відбулися 25 жовтня 2020 року, до Харківської обласної ради VIII скликання було обрано 120 депутатів.

Вони активно працюють у 14 постійних комісіях, діяльність яких охоплює всі головні напрямки життєдіяльності регіону.

У найвищому представницькому органі регіону працюють 5 фракцій.

 

 

 

 

 

Депутати обласної ради VIII скликання продовжують позитивні починання попередніх скликань облради.

Традиційно особливу увагу Харківська обласна рада приділяє розвитку місцевого самоврядування, застосовуючи комплексний програмний підхід.

У 2011 році депутати VI каденції, переконавшись у перспективності ідеї залучення громад до участі у спільних із владою проектах, започаткували конкурс міні-проектів «Разом у майбутнє». Депутати облради поточного скликання  активно підтримують цю ініціативу.

Питання підготовки кваліфікованих кадрів для органів місцевого самоврядування – досвідчених і сучасних управлінців, було і залишається одним із найбільш актуальних.

Важливою також є робота на майбутнє, яка спрямована на популяризацію ідей місцевого самоврядування серед молоді, піднесення авторитету і престижу представницької влади.

Депутати минулого скликання у 2012 році заснували Харківський обласний щорічний конкурс для дітей та молоді «Місцеве самоврядування – це ми!». Конкурс проводиться з метою популяризації діяльності органів місцевого самоврядування, інформування молоді про роль та специфіку діяльності органів місцевого самоврядування, підвищення інтересу до розвитку локальної демократії в Україні, збагачення знань підлітків у сфері державного управління.

Харківській обласній раді належить і низка інших гуманітарних ініціатив, спрямованих на підтримку обдарованої молоді. Серед них обласний конкурс ім. Олександра Степановича Масельського на кращий літературний твір, який за роки свого існування зібрав понад тисячу шістсот авторів, більше половини з яких – молодь. Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко», який проходить за ініціативи голови обласної ради Сергія Чернова, починаючи з 2009 року. У фестивалі вже взяли участь студії та автори з 90 країн світу.

Харківська обласна рада була серед тих, хто першим в Україні реалізував на практиці ідею регіональної асоціації органів представницької влади, ухваливши в грудні 2006 року рішення про створення Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. На сьогодні Асоціація об’єднує майже всі ради регіону різного рівня .

 

Президент Украины
Верховная рада Украины
Правительственный портал
Харьковская областная государственная администрация
Харьковский городской совет
Національне агентство з питань запобігання корупції
Украинская ассоциация районных и областных советов
Ассоциация органов местного самоуправления Харьковской области
Совет почетных граждан Харьковской области
СБУ
Стратегия развития Харьковской области на 2015-2017 годы
Детский телевизионный фестиваль «Дитятко»
Эффективная первичная медицина в громаде
Конкурс Масельского
Громада очима дітей
Грант
Харківський обласний центр здоров'я
Харківський центр туризму
Слободской край
Ресурсный центр устойчивого местного развития
РЕГИОНЕТ
Харьковский региональный институт государственного управления
Форум Фактор
Соглашение мэров
КП