ПОЛОЖЕННЯ
про обласний конкурс для дітей та молоді
«Місцеве самоврядування — це ми!»

1. Засновники та партнери

Обласний конкурс для дітей та молоді «Місцеве самоврядування — це ми!» (далі – Конкурс) проводиться щорічно відповідно до рішення Харківської обласної ради від 30 січня 2014 року № 940-VІ «Про запровадження обласного конкурсу для дітей та молоді «Місцеве самоврядування – це ми!» та внесення змін до комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2012-2016 роки», затвердженої рішенням обласної ради від 22 грудня 2011 року № 294-VI (зі змінами)».
Засновники Конкурсу – Харківська обласна рада.
Партнери Конкурсу – Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, Харківський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, Видавничий Будинок «Фактор», Харківська Асоціація дитячої екранної творчості «Дитятко».
Проведення Конкурсу забезпечує оргкомітет.

2. Мета й завдання

Мета Конкурсу – підвищення рівня знань підлітків у сфері публічного управління, підвищення інтересу школярів та студентів до розвитку локальної демократії в Україні, ознайомлення їх із проблематикою та практичними аспектами діяльності місцевих рад та їх виконавчих органів, виховання патріотизму та поваги до держави, а також популяризації діяльності органів місцевого самоврядування в Україні.
Завдання Конкурсу — виховання грамотної та активної молоді, формування особистості через отримання об'єктивної та неупередженої інформації щодо діяльності місцевих органів влади в Україні.

3. Учасники та умови проведення Фестивалю.

3.1. Конкурс проводиться серед школярів та студентів.
3.2.Термін проведення Конкурсу: лютий-грудень поточного року.
3.3. У рамках Конкурсу передбачені наступні номінації:

  • Кращий індивідуальний графічний твір «Моя громада» (для дітей віком до 17 років);
  • Олімпіада з питань теорії та практики організації місцевої влади (для дітей віком до 17 років);
  • Кращий індивідуальна письмова робота на тему «Що таке місцеве самоврядування?» (для дітей віком до 17 років);
  • Краща індивідуальна письмова робота на тему: «Яке місцеве самоврядування нам потрібно?»;
  • Краща колективна письмова робота на тему: «Ми знаємо, як це зробити!»;
  • Брейн-ринг серед шкільних та студентських команд на тему місцевого самоврядування та організації влади.

3.4. Загальні умови Конкурсу:
3.4.1. Учасники Конкурсу мають право подавати заявки на участь у кількох номінаціях.
3.4.2. У кожній номінації учасник може представити лише одну роботу.
3.4.3. Письмові твори мають бути написані українською або російською мовою та не перевищувати обсягу у 10000 друкованих знаків.  Кожен твір підписується окремо. У підпису обов'язково зазначається, на яку номінацію висувається твір. До участі у Конкурсі допускаються графічні (малюнки, саморобки тощо) та письмові (очерки, ессе тощо) колективні та індивідуальні твори, створені протягом поточного року.
3.4.4. Для участі у Конкурсі необхідно подати:

3.5. Додаткові вимоги для окремих номінацій:
3.5.1. Для номінації «Кращий індивідуальний письмовий твір на тему «Що таке місцеве самоврядування?» допускаються до участі у Конкурсі як прозаїчні твори, так і вірші. Перевага буде надаватися роботам, що відображають особисте уявлення конкурсанта ролі та специфіки місцевого самоврядування, реалізації місцевого самоврядування на місцевому рівні.
3.5.2. Для номінацій: «Краща індивідуальна робота на тему: «Яке місцеве самоврядування нам потрібно?» та «Краща колективна письмова робота на тему: «Ми знаємо, як це зробити!» допускаються до участі у Конкурсі роботи аналітичного спрямування, які оцінюють стан місцевого самоврядування в Україні, окремі проблеми територіальних громад та шляхи вирішення цих проблем. Перевага віддаватиметься творам, у яких розглядаються проблеми участі молоді у вирішенні питань місцевого значення.
3.5.3. Для номінації «Брейн-ринг серед шкільних та студентських команд на тему місцевого самоврядування та організації влади» допускаються команди з 6 осіб. Кожна команда може мати до 2 запасних гравців.
3.6. Термін прийняття документів:
3.6.1. Останній день подання письмових та графічних творів - 31 жовтня поточного року включно. Письмові твори надсилаються на адресу, зазначену в п. 3.7. даного Положення. Днем надіслання твору Організатору вважається дата календарного штемпеля поштового відділення зв'язку, зазначена на конверті (поштовому повідомленні) відправника. Разом з твором надсилається заявка на участь у Конкурсі, заповнена згідно з пп. “а” пп. 3.4.4. цього Положення.
3.6.2. Останній термін подання заявок на участь у номінаціях «Олімпіада з питань теорії та практики організації місцевої влади» та «Брейн-ринг серед студентських команд вузів Харківської області на знання українського законодавства у сфері місцевого самоврядування» - 31 жовтня поточного року (включно).
3.7. Заявки і твори для участі у Конкурсі приймаються за адресою: 61002, м.Харків, вул. Сумська, 64, к. 96. Харківська обласна рада (з поміткою – «На Конкурс»). Запитання, що виникатимуть у зв'язку із участю у Конкурсі, можна поставити за телефонами (057) 700-53-05, (057) 715-73-63 або надіслати їх на електронну адресу: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..
3.8. Організатори не несуть відповідальності за помилки й неточності, що містяться у наданій заявці та/або творі.
3.9. Письмові твори після проведення заходів Конкурсу авторам не повертаються, а стають частиною бази конкурсу. Графічні твори, подані для участі у Конкурсі в оригіналах, повертаються автору за його письмовою заявою. Автор самостійно несе усі витрати, пов'язані із поверненням йому малюнка.
3.10. Організатори Конкурсу не несуть відповідальність за перевірку приналежності авторських прав на твори особам (колективам), які подали ці твори на Конкурс. За подання будь-якої недостовірної інформації на Конкурс відповідальність несе особа, яка надала цю інформацію.
3.11. При порушенні будь-якого з вище перелічених пунктів заявка на участь у Конкурсі не розглядається, а якщо факт порушення умов Конкурсу буде з’ясований у ході проведення – учасник, який допустив порушення, відсторонюється від участі у Конкурсі.
3.12. Програма та заходи Конкурсу, а також інші питання щодо організації проведення Конкурсу визначаються Оргкомітетом.

4. Експертна комісія

4.1. Для визначення робіт, що братимуть участь у фіналі конкурсу, оргкомітетом створюється експертна комісія, до складу якої запрошуються фахівці у сфері місцевого самоврядування, науковці.
4.2. Члени комісії обирають зі свого складу голову комісії.
4.3. Кожний з членів комісії ознайомлюється зі всіма конкурсними творами і, за підсумками розгляду, виставляє бали за 12-бальною шкалою.
4.4. За підсумками ознайомлення з конкурсними творами складається протокол, що завіряється підписом кожного з членів комісії.
4.5. Голова комісії передає протокол та повертає конкурсні роботи секретарю оргкомітету.

5. Журі.

5.1. Для визначення переможців та дипломантів конкурсу оргкомітетом створюється компетентне журі, до складу якого запрошуються посадові особи органів місцевого самоврядування, фахівці у галузі публічного управління, депутати обласної ради, представники засобів масової інформації, громадські діячі, інші авторитетні особи.
5.2. Кожний з членів журі ознайомлюється з конкурсними творами, що дісталися фіналу конкурсу, і, за підсумками розгляду, виставляє бали за 12-бальною шкалою.
5.3. За підсумками ознайомлення з конкурсними творами складається протокол, що завіряється підписом кожного з членів журі.
5.4. У випадку, якщо максимальний підсумковий бал буде рівним у двох і більше творів, голова журі, використовуючи коментарі членів журі, визначає твір/твори, що перемогли у конкурсі по номінаціях.

6. Нагородження переможців Конкурсу

6.1. Нагородження переможців відбувається щороку в грудні у рамках святкування Дня місцевого самоврядування в Україні.
6.2. Учасники, які зайняли з 1 по 3 місце у кожній номінації нагороджуються цінними подарункамита дипломами. Переможець у номінації «Брейн-ринг серед студентських команд вузів Харківської області на знання українського законодавства у сфері місцевого самоврядування» додатково отримує Кубок турніру з брейн-рингу. Учасники, які зайняли з 1 по 3 місце у номінації «Брейн-ринг серед студентських команд вузів Харківської області на знання українського законодавства у сфері місцевого самоврядування» додатково отримують відповідні медалі турніру з брейн-рингу. Автори, які стали дипломантами конкурсу у відповідній номінації, нагороджуються дипломами. Інші учасники конкурсу отримують спеціальні Дипломи учасника.
6.3. Партнери і спонсори Конкурсу можуть заснувати спеціальні власні призи в будь-якій з номінацій.
6.4. Місце та час проведення церемонії нагородження переможців Конкурсу визначається оргкомітетом Конкурсу.

7. Фінансування конкурсу

7.1. Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок асигнувань обласного бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Президент Украины
Верховная рада Украины
Правительственный портал
Харьковская областная государственная администрация
Харьковский городской совет
Національне агентство з питань запобігання корупції
Украинская ассоциация районных и областных советов
Ассоциация органов местного самоуправления Харьковской области
Совет почетных граждан Харьковской области
СБУ
Стратегия развития Харьковской области на 2015-2017 годы
Детский телевизионный фестиваль «Дитятко»
Эффективная первичная медицина в громаде
Конкурс Масельского
Громада очима дітей
Грант
Харківський обласний центр здоров'я
Харківський центр туризму
Слободской край
Ресурсный центр устойчивого местного развития
РЕГИОНЕТ
Харьковский региональный институт государственного управления
Форум Фактор
Соглашение мэров
КП