Перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко взяв участь у нараді з підготовки та проведення заходів, присвячених 300-річчю від дня народження Г.С.Сковороди. В обговоренні проєкту дорожньої карти з організації відзначення знаменної події на належному рівні участь взяли також депутати облради, керівники музейних установ та закладів культури Харківщини, ректори вишів.

«У 2022 році на державному рівні відзначатиметься 300-річчя від дня народження нашого видатного земляка Григорія Сковороди. Маємо зробити усе від нас залежне, щоб за два роки провести колосальну роботу із підготовки. Вважаю, що першочергово необхідно здійснити кілька кроків.

По-перше, гостро постає питання реконструкції доріг, які ведуть до пам’ятних місць. Вже у наступному році маємо приступити до ремонту.

Другий крок – включення до складу робочої групи при КМУ народних депутатів, які лобіюватимуть питання передбачення на рівні державного бюджету відповідного фінансування, адже коштів обласного бюджету не вистачить на повний обсяг робіт. Також маємо працювати із туристичними компаніями, щоб долучити якомога більше людей, які відвідають екскурсійні маршрути та місця, в яких творив мандрівний філософ і поет», - підкреслив Віктор Коваленко.

Станом на сьогодні вже розпочата активна робота, зокрема, підготовлена науково-проектна й проектно-кошторисна документація щодо реконструкції низки об’єктів, які розташовані на території Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди, що у селищі Сковородинівка на Золочівщині.

Отже, планується відновлення пам’ятки архітектури ХІХ століття – комори з пристосуванням під виставкові та конференційну зали, реставрація будівлі колишньої контори управляючого, встановлення нової модульної котельні для опалення приміщень музейного комплексу, роботи з реставрації пам’ятного місця під дубом. Також буде організовано випуск презентаційної й сувенірної продукції, встановлення вказівок за новим туристичним маршрутом «Стежками мандрівного філософа», культурно-просвітницькі заходи.

Крім того, в ході наради йшлося про розвиток інфраструктурних об’єктів на маршруті, таких як зони відпочинку, паркінги, облаштування рекреаційних локацій біля ставків «Панські штани» та «Садового» тощо.

Окрему увагу на нараді приділили питанню реконструкції автомобільних шляхів. За словами Андрія Алексєєва, начальника служби автомобільних доріг у Харківській області, тендерна заявка буде подана вже 12 грудня, тож, у наступному році мають розпочатися роботи на ділянці Максимівка-Сковородинівка.

Як наголосила голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту, культури та туризму Валерія Мураєва, першочергового вирішення потребує питання оновлення музейної експозиції.

«Переконана, що 300-річчя Сковороди має бути організоване на належному рівні, і тому маємо об’єднати зусилля й працювати за усіма напрямами. Однак, вважаю що реекспозиція музею має бути одним з ключових пріоритетів. Наразі музей морально застарів, тож необхідно застосувати нові технології, досвід, який успішно напрацьований провідними музейними установами. Завдяки потужним заходам, до яких долучаться й міжнародні партнери, ми покажемо стабільність і перспективність нашого регіону. Все це має сприяти посиленню інвестиційної привабливості Харківської області», - зазначила Валерія Мураєва.

IMG_0934
IMG_0901
IMG_0896
IMG_0924
IMG_0905
IMG_0913
IMG_0909
IMG_0915
IMG_0868
IMG_0918
IMG_0925
IMG_0939
IMG_0861
IMG_0888
IMG_0865
IMG_0871
IMG_0873
IMG_0878
IMG_0880

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я