Голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна розповіла газеті «Слобідський Край» про виконання бюджету поточного року.

За підсумками першого півріччя 2018 року спостерігається позитивна динаміка виконання обласного бюджету. Наразі доходи загального фонду зведеного бюджету Харківщини складають 7 мільярдів 732 мільйони гривень. Порівняно з цифрами за аналогічний період минулого року бюджет перевиконано на 26,7 %. Сьогодні загальне перевиконання надходжень складає 1 мільярд 417,8 мільйона гривень – це майже на 5 % більше від планових показників цього року.

– Прийнято і фінансується 37 обласних програм. Також продовжується фінансування основ­них напрямів бюджету, серед яких галузі освіти, охорони здоров’я. Виконуються всі зобов’язання за прийнятим рішенням фінансування закладів комунального підпорядкування, – зазначила «СК» голова постійної комісії з питань бюджету Харківської обласної ради Людмила Немикіна.

Серед обов’язків профільної комісії – контроль за фінансовими справами регіону. З початку року відбулося десять засідань комісії, на яких розглядалися питання бюджету, фінансування і реалізації ходу виконання обласних програм.

Основними джерелами наповнювання місцевих бюджетів є кілька податків – з доходу фізичних осіб, майновий та земельний. Так, уже 4 мільярди гривень Харківській області надав ПДФО. Порівняно з аналогічним періодом минулого року перевиконання склало 25,3 %, а до планових цифр цього року перевиконання – 4,5 %.

На другому місці – податок на майно. Це доволі новий «донор» для бюджету, який з’явився у 2015 році внаслідок фінансової децентралізації. Тут також спостерігається перевиконання – на понад 8 % більше, ніж торік. До бюджету вже надійшло 848 мільйонів «майнових» гривень.

Ще 707 мільйонів гривень мають «земельне» походження – податок на землю і рентні платежі. Цей показник кращий за минулорічний на 3,8 %.

Перевиконання бюджету – це, звісно, добре, зазначає Людмила Немикіна. Та регіон потребує і витрат. За словами голови бюджетної комісії облради, чимале фінансове навантаження – галузі освіти та охорони здоров’я.

– Заборгованості з виплати заробітної плати ані в галузі освіти, ані в галузі медицини не зафіксовано. Трансферти і субвенції з держбюджету на утримання закладів освіти і охорони здоров’я склали 389,2 мільйона гривень. Також область отримала додаткову дотацію на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів, податкових пільг і сплати земельного податку – 17,5 мільйо­на гривень, – підкреслила голова бюджетної комісії Харківської облради.

Ще одна велика стаття витрат для обласної «скарбнички»– ремонт доріг.

– Із 2018 року почав працювати Дорожній фонд. Харківська область отримала за раху­нок коштів субвенції з державного бюджету 654 мільйони гривень. Також продовжує реалізовуватися «митний експеримент» – на ремонт доріг спрямовується 50 % перевиконання доходів по митних платежах. Таких кош­тів передбачено 101 мільйон 172 тисячі гривень. З них уже профінансовано 47,9 мільйона гривень (55 %), а освоєно 25,5 мільйона гривень, – пояснила Людмила Немикіна.

Водночас вона зазначила, що за результатами другого кварталу перевиконання митних платежів не було. Голова бюджетної комісії сподівається, що показники третього кварталу зміняться на краще.

У цілому на ремонт доріг в обласному бюджеті передбачено 755 мільйонів 342 тисячі гривень. З них 284 мільйони 156 тисяч гривень, за словами пані Немикіної, вже освоєно.

Так, понад 11,3 мільйона гривень спрямовано на «проблемну» трасу Р-78 Харків – Зміїв – Балак­лія – Гороховатка. Ще понад 7,8 мільйона гривень пішло на ремонт доріг у Близнюківському районі: на автодорогу Близнюки – Миколаївка Друга виділено 3 мільйони 400 тисяч гривень; на Близнюки – Верхня Самара – Добровілля – 4 мільйони 420 тисяч гривень.

На ремонт доріг Богодухівщини спрямовано 11 мільйонів 227 тисяч гривень. З цих коштів 7,8 мільйона гривень пішли на дорогу Богодухів – Валки – Нова Водолага, і 3,416 мільйона гривень – на дорогу Богодухів – Павлівка – Гути.

На дорогу Борова – Дружелюбівка – Червоний Лиман було спрямовано 3,4 мільйона гривень. Понад 3,564 мільйона гривень виділили на дорогу Валки – Пархомівка. На ремонт під’їзду до села Руська Лозова (Дергачівський район) спрямовано 917 тисяч гривень, на Малі Феськи (Золочівський район) – 11,993 мільйона гривень.

У Кегичівському районі продовжується ремонт під’їзду до села Козачі Майдани, там уже освоєно 3,057 мільйона гривень. Також виділено кошти – 4,076 мільйона гривень – на ремонт дороги Кегичівка – Крутоярівка.

У Харківському районі ремонтуються під’їзди до селища Покотилівка – 860 тисяч гривень, до села Мала Рогань – 5,659 мільйона гривень.

– Наразі на поточний ремонт і експлуатацію автомобільних доріг загального користування профінансовано і освоє­но 136 мільйонів 720 тисяч гривень (з 219 мільйонів гривень). На поточний та середній ремонти доріг загального користування виділено 303 мільйони гривень, уже профінансовано 121 мільйон гривень, а освоєно 47 мільйонів гривень. На будівництво та реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення виділено 131 мільйон, профінансовано 73 мільйони і стільки же вже освоєно, – підкреслила голова бюджетної комісії Харківської обласної ради.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я