Харківська обласна рада

Тел. +3 8057 700-40-57
Факс +3 8057 700-53-35
E-mail: zvernennya@oblrada-kharkiv.gov.ua
Адреса: вул. Сумська, 64, м. Харків, Україна, 61200
18 квітня 2021

Обласна рада посилює контроль за використанням бюджетних коштів та ефективністю роботи комунальних підприємств

Голова Харківської обласної ради Артур Товмасян провів зустріч з керівництвом правоохоронних та контролюючих органів області, на якій обговорили питання контролю за використанням коштів обласного бюджету.

У нараді взяли участь начальник Управління Служби безпеки України в Харківській області Роман Дудін, заступник начальника  Головного управління Національної поліції в Харківській області полковник поліції Сергій Чиж, керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков, начальник Північно-східного офісу Держаудитслужби України Станіслав Косінов, співробітники виконавчого апарату обласної ради.

Наголосивши на необхідності посилення контролю за використанням коштів обласного бюджету, Артур Товмасян зазначив: «З одного боку, маємо значну кількість проєктів розвитку інфраструктури в громадах, що включені до програми соціального та економічного розвитку. Передовсім, йдеться про соціальні, медичні, освітянські та інші об’єкти, що мають стратегічне значення для регіону. З іншої сторони – вимивання бюджетних коштів в тінь, позбавляє ці проєкти шансів на реалізацію без належного фінансування з обласного бюджету».

Він повідомив, що за 10 років проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» на умовах співфінансування впроваджено більше двох тисяч проєктів. Використано 370,7 млн грн, з яких частка обласного бюджету – 181,7 млн грн.

За словами голови обласної ради, реалізація абсолютної більшості проєктів конкурсу так чи інше дозволила досягти передбачених результатів, але є випадки, коли виникають серйозні питання до замовників та виконавців. Приклад неякісного виконання – мініпроєкт «Облаштування набережної в центрі села Липці», що став переможцем конкурсу «Разом в майбутнє» у 2020 році. Бюджет проекту: 299 799 грн, в тому числі з обласного бюджету - 149 890 грн. В рамках мініпроєкту передбачалося облаштування пляжної зони, прокладання тротуару, встановлення лавок та освітлення, проведення озеленення набережної річки Липець.

«Хоча відбулось відкриття проєкту, якість виконання виявилася незадовільною. Нажаль, цей випадок змушує шукати інструменти для посилення контролю. Йдеться і про безвідповідальне використання коштів обласного бюджету, і про дискредитацію самої ідеї конкурсу «Разом в майбутнє» - реалізації місцевих ініціатив, які дають можливість зростання добробуту в громадах», - наголосив Артур Товмасян.

Інша частина наради була присвячена темі законності роботи обласних комунальних підприємств. У тому числі, запобігання випадкам порушення законодавства їх керівниками або посадовими особами.

За інформацією голови обласної ради, у складі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області 172 діючих підприємств, закладів та установ у різних галузях: більшість – медицина (65 комунальних неприбуткових підприємств), соціальний захист, культура, освіта та інші.

Артур Товмасян також повідомив, що наразі готується проєкт рішення обласної ради про затвердження Порядку проведення аудиту підприємств, установ, закладів, що є суб’єктами спільної власності територіальних громад області. Планується запрошувати брати участь у таких перевірках представників правоохоронних та контролюючих органів.

«Перевірка законності роботи обласних комунальних підприємств має на меті підвищити ефективність використання майна спільної власності громад області, заощадження коштів та забезпечення доходної частини бюджету, підвищення якості надання послуг населенню», - переконаний Артур Товмасян.

IMG_3630
IMG_3633
IMG_3643
IMG_3649
IMG_3651
IMG_3684
IMG_3683
IMG_3690
Обласна рада посилює контроль за використанням бюджетних коштів та ефективністю роботи комунальних підприємств