Харківська обласна рада

Тел. +3 8057 700-40-57
Факс +3 8057 700-53-35
E-mail: zvernennya@oblrada-kharkiv.gov.ua
Адреса: вул. Сумська, 64, м. Харків, Україна, 61200
22 лютого 2019

Людмила Немикіна презентувала аналіз виконання обласного бюджету за минулий рік

Під час засідання постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету, що відбулося за участю першого заступника голови обласної ради Віктора Коваленка, представлено аналіз виконання основного фінансового документу регіону за 2018 рік.

Як підкреслила голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна, «одним із головних своїх завдань комісія вбачала пошук нових джерел, методів та шляхів з наповнення дохідної частини обласного бюджету в умовах бюджетної децентралізації».

Минулоріч до обласного бюджету надійшло доходів в загальній сумі 16,2 млрд грн, з них до загального фонду обласного бюджету 14,2 млрд грн та 2 млрд грн до спеціального фонду. До загального фонду обласного бюджету (без урахування трансфетів) надійшло 2,7 млрд грн. Основним бюджетоутворюючим джерелом загального фонду залишається податок на доходи фізичних осіб, надходження якого склали майже 2 млрд грн.

Рентної плати та плати за використання інших природних ресурсів надійшло в обсязі 366 млн грн, зокрема: рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 4,3 млн грн, за спеціальне використання води – 38,2 млн грн, за користування надрами – 323, 6 млн грн.

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності склали 4,5 млн грн. 

Доходів спеціального фонду обласного бюджету (без урахування трансфертів) надійшло 346,8 млн грн, з них: власні надходження бюджетних установ, які фінансуються з обласного бюджету – 229,1 млн грн; перевиконання митних платежів для фінансового забезпечення заходів з розвитку автодоріг – 61,6 млн грн; екологічний податок – 54,5 млн грн; грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності – 0,8 млн грн; надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва – 0,6 млн грн; кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності – 0,1 млн грн. 

Видаткова частина обласного бюджету також перебувала в зоні постійної уваги депутатського корпусу, загальна сума з урахуванням трансфертів склала 15,3 млрд грн. Ключові сфери були профінансовані наступним чином:

  • Освіта – на цей напрям спрямовано 1,7 млрд грн, з них на виконання обласної Програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2014-2018 роки – 42,2 млн грн;
  • Охорона здоров’я отримала 2,6 млрд грн, з цих коштів 369 млн грн було спрямовано для реалізації комплексної обласної Програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2017-2018 роки;
  • Соціальний захист отримав 8,4 млрд грн, включаючи впровадження комплексної Програми захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки – 133млн грн;
  • Дороги – 11,3 млн грн, з них для реалізації Програми розвитку дорожнього господарства Харківської області на 2018-2019 роки – 777 млн грн.

Протягом 2018 року на Харківщині реалізовувалось 39 обласних програм на загальну суму 4,1 млрд грн. З 2018 року в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» втілюється грантовий проект «Ефективна первинна медицина в громаді», який фінансується Європейським Союзом.

Минулоріч за рахунок отриманих грантових коштів, доходна частина  спеціального фонду обласного бюджету збільшена на 6,7 млн грн.

Як поінформувала Людмила Немикіна, за безпосередньої участі постійної комісії з питань бюджету впродовж року було підготовлено і направлено до центральних органів влади 5 звернень Харківської обласної ради:

  • щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині зарахування 5% рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до спеціального фонду бюджетів;
  • щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині унормування питання перерозподілу рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення;
  • щодо погашення різниці в тарифах між фактичною вартістю послуг та встановленими тарифами;
  • щодо розподілу коштів екологічного податку;
  • щодо компенсації втрат місцевих бюджетів, пов’язаних з особливостями оподаткування плати за землю для залізниць та гірничодобувних підприємств.

Людмила Немикіна презентувала аналіз виконання обласного бюджету за минулий рік