Харківська обласна рада

Тел. +3 8057 700-40-57
Факс +3 8057 700-53-35
E-mail: zvernennya@oblrada-kharkiv.gov.ua
Адреса: вул. Сумська, 64, м. Харків, Україна, 61200
12 серпня 2020

Харківщина потребує донорської крові

Звернення голови Харківської обласної ради Сергія Чернова щодо ситуації в регіоні із забезпеченням донорською кров'ю.

 Шановні друзі!

Звертаюся до своїх колег-депутатів, представників органів місцевого самоврядування, до усіх жителів області! Харківський обласний центр служби крові сьогодні потребує нашої обопільної допомоги.

У зв’язку з об’єктивними обставинами, пов’язаними з пандемією коронавірусу і карантином, рівень забезпеченості донорською кров’ю та її компонентами в області сьогодні знизився утричі і перебуває на критичній позначці.

Зазвичай близько 90% запасів крові у Харківській області забезпечувалися завдяки добровільним донорам. Щорічно для потреб медичних установ області в компонентах і препаратах донорської крові заготовлюється до 20 тисяч літрів донорської крові. Це 35-40 тисяч донацій плазми і крові на рік.

Прошу усіх, хто не обмежений у можливості пересуватися та немає протипоказань у здоров’ї, долучитися до почесної і такої важливої  для регіону справи донорства.

Нагадаю, донором може стати кожна здорова людина, якій виповнилося 18 років. При цьому вона повинна важити не менше 50 кілограмів, мати тиск не вище 170 на 100 і не нижче 90 на 60 мм рт. ст. Одна доза донорської крові становить 450 грамів. Таку кількість крові організм здатний відновити дуже швидко. Більше того, за багаторічними спостереженнями, регулярна здача крові корисна, оскільки стимулює роботу ендокринної та імунної системи організму.

Шановні друзі! Давайте кожен з нас зробить усе можливе, аби запаси донорської крові Харківщини поповнилися. Нам, на щастя, не потрібно рятувати світ та здійснювати щось героїчне. Просто слід усвідомити, що ця проста дія стосується кожного. Не будьмо байдужими!

Харківщина потребує донорської крові