«Дитятко - як тісто: що замісив, те й виросло»
(народне прислів'я)

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко»

 

1. Засновник

1.1. Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко» (далі – Фестиваль) засновано відповідно до рішення Харківської обласної ради від 25 червня 2009 року № 1262-V “Про запровадження дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко»”.

1.2. Засновник Фестивалю – Харківська обласна рада.

1.3. Співорганізатор фестивалю – ГО "Харківська Асоціація дитячої екранної творчості «Дитятко»".

1.4. Проведення Фестивалю забезпечує оргкомітет.

 

2. Мета й завдання

2.1. Мета Фестивалю – виявлення та підтримка дитячих студій та гуртків, що займаються екранною творчістю, обдарованих дітей; розвиток дитячого кіно та телебачення в Україні.

2.2. Завдання Фестивалю:

- встановлення та розвиток зв'язків між дитячими студіями, обмін досвідом та підвищення професійного рівня учасників;

- донесення до широкої аудиторії цікавих, оригінальних робіт та проектів із різних країн світу, презентація світового досвіду у сфері розвитку дитячої й молодіжної кіно- та телеіндустрії;

- створення у дні проведення Фестивалю та у міжфестивальний час творчих та комунікаційних майданчиків для обміну досвідом, презентацій нових проектів;

- творчий розвиток особистості, виховання моральності та активної громадянської позиції;

- привернення уваги державних, громадських і комерційних структур до питань розвитку екранної дитячої творчості, до процесів формування особистості через отримання інформації, що транслюється електронними ЗМІ, до потреб дитячих творчих колективів, долі обдарованих дітей та їх майбутнього.

 

3. Учасники та умови проведення Фестивалю

3.1. Фестиваль проводиться серед дитячих творчих телевізійних, анімаційних, кіно- та радіостудій, гуртків, колективів і окремих авторів, телерадіокомпаній і творчих об'єднань, режисерів та продюсерських центрів, що створюють програми і фільми для дітей.

3.2. Фестиваль проводиться щороку у два етапи. Перший етап – відбірковий, у ході якого оргкомітет Фестивалю попередньо переглядає надіслані роботи і відбирає ті з них, що братимуть участь у другому етапі. Другий етап – фінальний, у рамках якого проходять програмні заходи Фестивалю: демонстраційні покази, презентації, майстер-класи, тренінги, творчі зустрічі, конференції, круглі столи тощо.

3.3. Терміни проведення першого та другого етапів Фестивалю: перший етап – листопад-серпень; другий етап – вересень того ж року.

3.4. До участі у Фестивалі допускаються роботи, створені протягом фестивального року, а також упродовж року, який передує фестивальному, але тільки ті, що з певних причин ще не надсилались для участі у Фестивалі.

3.5. Термін приймання заявок для участі у Фестивалі – до 31 травня поточного року.

3.6. Конкурсною програмою Фестивалю передбачено наступні номінації:

І. Міжнародна конкурсна програма:

- «Кращий ігровий фільм дитячої студії»;

- «Кращий документальний фільм дитячої студії»;

- «Краща телепрограма дитячої студії»;

- «Кращий анімаційний фільм дитячої студії»;

- «Краща соціальна реклама дитячої студії»;

- «Краща радіопрограма дитячої студії»;

- «Краща телепрограма, зроблена для дітей»;

- «Кращий серіал для дітей»;

- «Кращий повнометражний фільм для дітей»;

- «Кращий короткометражний фільм для дітей»;

- «Кращий анімаційний фільм для дітей»;

- приз CIFEJ (приз Міжнародного центру фільмів для дітей та молоді);

- приз за креативність та оригінальність виконання творчого завдання (конкурсні роботи створюються у дні проведення Фестивалю, завдання видається на Фестивалі).

ІІ. Національна конкурсна програма:

- «Місцеве самоврядування – це ми!» (спеціальна номінація, за підтримки Ради Європи);

«Екологія живої природи: відновлення та збереження»;

«Наше мирне небо» (спільно з Харківським аероклубом імені В.С.Гризодубової ТСОУ);

конкурс відеоблогерів «ДИТЯТКО.Like».

3.7. Після перегляду робіт, відібраних за конкурсною програмою Фестивалю, журі додатково присуджує призи за наступними номінаціями:

- спеціальний приз журі;

- краща режисерська робота;

- краща операторська робота;

- кращий телеведучий;

- кращий тележурналіст;

- кращий актор.

3.8. Президент Фестивалю має право під час церемонії нагородження вручити заохочувальну відзнаку - Кубок президента.

3.9. Учасники Фестивалю мають право брати участь в одній або декількох номінаціях Фестивалю. Учасник Фестивалю може бути представлений у номінації не більше ніж трьома роботами.

3.10. У номінації "Місцеве самоврядування - це ми!" перевага надається роботам, що відображають роль та специфіку місцевого самоврядування у розумінні підлітків, а також розповідають про участь молоді у вирішенні питань місцевого значення й розвитку громад, про здобутки та виклики, про те, що можуть зробити молоді люди та влада разом задля розвитку рідного краю.

3.11. Номінація «Наше мирне небо» запроваджена з метою підвищення обізнаності підростаючого покоління про авіаційну галузь в Україні та світі, для популяризації авіаційних спеціальностей та видів спорту, а також для пропагування миру та злагоди у суспільстві. У роботах, що подаватимуться в номінації «Наше мирне небо», наявність авіаційної техніки у кадрі не є обов’язковою.

3.12. Обов'язковою умовою для роботи у номінаціях «Місцеве самоврядування - це ми!», «Екологія живої природи: відновлення та збереження», «Наше мирне небо» та конкурсі відеоблогерів «ДИТЯТКО.Like» є виконання конкурсної роботи дитячою студією (гуртком, автором шкільного віку) або у співпраці з дитячою студією.

3.13. У Фестивалі беруть участь авторські роботи різних жанрів і творчих рішень.

Тривалість робіт у номінаціях: «Кращий ігровий фільм дитячої студії», «Кращий документальний фільм дитячої студії», «Краща телепрограма дитячої студії», «Кращий анімаційний фільм дитячої студії», «Краща радіопрограма дитячої студії», «Краща телепрограма, зроблена для дітей», «Кращий короткометражний фільм для дітей» - до 30 хвилин.

Тривалість робіт у конкурсі відеоблогерів «ДИТЯТКО.Like» - до 60 хвилин.

Тривалість робіт у номінаціях «Місцеве самоврядування - це ми!», «Екологія живої природи: відновлення та збереження» та «Наше мирне небо»  - до 15 хвилин.

Тривалість робіт у номінації «Краща соціальна реклама дитячої студії» - до 2 хвилин.

Тривалість робіт у номінаціях «Кращий повнометражний фільм для дітей» та «Кращий анімаційний фільм для дітей» - до 120 хвилин.

Тривалість робіт у номінації «Кращий серіал для дітей» не обмежена.

Тривалість робіт у номінації «Творче завдання» - до 3 хвилин.

3.14. Аудіовізуальні матеріали та заявки подаються до оргкомітету одним із наступних способів:

  • через Інтернет;
  • за допомогою поштових чи кур'єрських служб, за адресою: вул. Сумська, 64, кімн. 96, м. Харків, Україна,  61002 - із позначкою ”На фестиваль «Дитятко»”.

3.15. Роботи, представлені для участі у номінаціях Міжнародної конкурсної програми Фестивалю, повинні мати субтитри англійською мовою (окрім робіт англійською мовою та робіт, які мають закадровий голос чи дубляж англійською мовою).

3.16. Для участі у Фестивалі необхідно надати:

  • заявку на участь у конкурсних програмах Фестивалю, заповнену окремо на кожну роботу;
  • конкурсну роботу (відеоробота – у форматі .mp4 (розмір кадру: 1920/1080, кодек: H.264, потік (бітрейт) відео: 12000 кб/с; аудіоробота – у форматі .mp3);
  • матеріали для каталогу: коротку анотацію на роботу; відомості про авторів; фото авторів та 3 кадри з конкурсної роботи (формат: .JPG, .JPEG; роздільна здатність зображень: 300 dpi).

3.17. Презентувати відібрані для участі у другому етапі Фестивалю роботи можуть до чотирьох осіб із кола авторів або їх довірених осіб (один дорослий і троє дітей).

3.18. Оргкомітет здійснює відбір, формує і показує у спеціальних програмах Фестивалю ігрові, документальні, анімаційні та інші фільми, телевізійні програми, цикли, ретроспективи, створені у будь-якій країні світу.

3.19. Участь у конкурсних програмах Фестивалю є безкоштовною. Але усі витрати з пересилки матеріалів, а також транспортні витрати на поїздку до місця проведення Фестивалю та на зворотний шлях учасник Фестивалю оплачує самостійно.

3.20. Організатори не несуть відповідальності за помилки й неточності, що містяться у наданій заявці. Змонтовані фрагменти або уривки з декількох програм не приймаються.

3.21. При порушенні будь-якого із вищезазначених пунктів заявка щодо участі у Фестивалі не розглядається.

3.22. Роботи, надіслані на Фестиваль, не рецензуються. Матеріали після проведення заходів Фестивалю авторам не повертаються, а стають частиною бази даних Фестивалю.

3.23. Оргкомітет Фестивалю має право на покази конкурсних та позаконкурсних робіт Фестивалю на заходах, що проводяться оргкомітетом Фестивалю (на майданчиках Фестивалю; у рамках днів Фестивалю, що проводяться в інших містах України; у спеціальних програмах на інших Фестивалях), а також на покази у телепередачах про Фестиваль і під час інформаційно-виховних заходів.

3.24. Відповідальність за недотримання авторства надісланих робіт несуть учасники Фестивалю, які представили цю роботу.

3.25. Оргкомітет не несе відповідальності за порушення Учасниками авторських прав третіх осіб.

3.26. Програма та заходи Фестивалю, а також інші питання щодо організації проведення Фестивалю визначаються оргкомітетом.

3.27. Участь у Фестивалі передбачає згоду із вимогами, що містяться у Положенні.

 

4. Журі

4.1. Для оцінки робіт, відібраних для участі в конкурсних програмах другого етапу Фестивалю, оргкомітетом створюються професійні журі, до складу яких залучаються вітчизняні та закордонні фахівці у сфері екранної творчості, діячі телебачення, кіно, радіо.

4.2. Дитяче журі створюється з метою оцінки робіт у номінації «Краща телепрограма, зроблена для дітей».

 

5. Пітчинг

5.1. Пітчинг - це презентація та захист проектів українських дитячих студій (авторів шкільного віку) або копродукції з ними.

5.2. Прийом заявок здійснюється на безоплатній основі з 01 лютого по 31 травня включно.

5.3. Для розгляду приймаються роботи у наступних категоріях:

  1. Фільм– сценарії художніх, анімаційних та документальних фільмів.
  2. Телепрограма- сценарії оригінальних телепрограм, орієнтованих на дитячу та молодіжну глядацькі аудиторії.

5.4. Для подання заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті Фестивалю, відповідно до правил подачі заявки.

5.5. Кожен із конкурсантів може надіслати для участі у Пітчингу один проект.

5.6. Учасник Пітчингу повинен мати повністю написаний сценарій на руках або бути готовим його написати до 10 липня.

5.7. До 20 червня формується розширений список Пітчингу, до якого входять не більше 15 заявок по кожній із номінацій. Список із прізвищами оприлюднюється на офіційному сайті Фестивалю. Автори мають надати сценарії для ознайомлення.

5.8. Автори, чиї проекти відібрані до розширеного списку Пітчингу, в термін до 10 липня повинні надіслати сценарії на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Учасники, які не нададуть сценарій у зазначені терміни, будуть зняті з конкурсу.

5.9. До 1 серпня формується короткий список сценарних заявок у кожній із номінацій Пітчингу, до яких входить не більше ніж по 7 проектів. Інформація щодо фінального списку проектів - учасників Пітчингу публікується на офіційному сайті Фестивалю.

5.10. Захист проектів відбувається в дні проведення Фестивалю. Оргкомітет за наявності коштів бере на себе витрати по перебуванню на Фестивалі не більше двох авторів від кожного проекту. Транспортні витрати учасники Пітчингу сплачують самостійно.

5.11. Відібрані на Пітчинг проекти оцінює журі, яке складається із фахівців у галузі кіно та телебачення.

5.12. Журі обирає по одному переможцю в кожній із номінацій Пітчингу. Журі Пітчингу може додатково вручити Спеціальний диплом журі з будь-яким обґрунтуванням будь-якому проекту.

5.13. Порядок виступів і презентацій під час Пітчингу визначає модератор. На представлення проекту дається не більше 7 хвилин. На запитання у рамках обговорення проекту після презентації відводиться додатково 7 хвилин.

5.14. Коротка інформація про проекти, що були допущені до Пітчингу, публікується в каталозі Фестивалю та на офіційному сайті Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко».

 

6. Нагородження переможців Фестивалю

6.1. Професійні журі визначають по одному переможцю в кожній із номінацій Фестивалю, що відносяться до їх компетенції. У номінації «Приз за креативність та оригінальність виконання творчого завдання» професійне журі визначає дві кращі роботи.

Усі учасники другого етапу Фестивалю отримують Дипломи Фестивалю.

6.2. Дитяче журі визначає одного переможця у номінації «Краща телепрограма, зроблена для дітей». Дитяче журі може запровадити додатковий спеціальний приз.

6.3. Журі, партнери й спонсори Фестивалю можуть заснувати спеціальні власні призи в будь-якій із номінацій Фестивалю.

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я