В селі Піски-Радьківські Борівського району відбулося свято з нагоди завершення газифікації.

Піски-Радьківські – велике село на березі Червонооскільського водосховища. Свого часу тут було багато підприємств агропромислового комплексу, а за кількістю мешканців село конкурувало з райцентром. Ще в 30-х роках минулого століття тут була побудована перша гілка водогону, а в повоєнні роки воду провели по всьому селу. Але, на жаль, кілька десятиліть Піски-Радьківські залишалися єдиним негазифікованим селом Борівського району.

«Ми давно мріяли про газифікацію, – розповідає Піско-Радьківський сільський голова Віра Соловйова. – Першу половину села вдалося перевести на газ в 2012 році. А питання з другою половиною села «зависло»... Ми вже втратили будь-яку надію на закінчення газифікації. Тому коли нашій сільраді виділили майже 6,5 млн. грн. субвенції з Державного бюджету на газифікацію другої половини села, а особливо коли до нас зайшла техніка і почалося прокладання труб, – всі відчули справжнє піднесення.

До речі, проектно-кошторисна документація на газифікацію була виконана за власні кошти селян – членів кооперативу. Люди на прикладі сусідів переконалися, як добре мати газ. І хоча сьогодні його ціна зависока, газифікації раді всі: по-перше, площа будинків в нашому селі, в основному, невелика, що дає можливість економити, а по-друге, топити дровами і вугіллям набагато дорожче. На сьогодні до газової мережі підключаються 63 домогосподарства, а в найближчій перспективі – ще понад двісті».

На свято закінчення газифікації прийшло все село. Місцевих мешканців вітали почесні гості: народний депутат України Віктор Остапчук, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань розвитку інфраструктури, транспорту, шляхів та зв’язку В’ячеслав Чигрінов, керівництво району. А ще – вокальний квартет «Гетьман». 

«Завершення газифікації – дійсно свято, яке означає розвиток, – зазначив В’ячеслав Чигрінов. – Адже щоб молодь залишалася в селі, потрібні блага цивілізації».

Під час свята нагороджувалися найбільш активні мешканці села, які допомагали фахівцям будувати газогін довжиною майже 17,5 кілометра. А потім почесні гості побували в домогосподарстві пенсіонерки Катерини Панченко, де загорівся перший «блакитний вогник», і з задоволенням скуштували яєчню, приготовлену господинею на газовій плиті.

IMG_1562
IMG_1801
IMG_1760
IMG_1569
IMG_1862
IMG_2061
IMG_1956
IMG_2004
IMG_2017
IMG_2047

 


Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП