Місто матиме змогу заощаджувати на витратах на теплозабезпечення двох навчальних закладів – загальноосвітньої школи №1 та навчально-виховного комплексу №8. Підписання енергосервісних договорів між Управлінням освіти Чугуївської міської ради та представниками енергосервісної компанії відбулось під час наради з міським головою Галиною Мінаєвою 5 квітня.

Контракти є взаємовигідними. Вже до початку нового опалювального сезону енергосервісна компанія своїм коштом встановить обладнання для економії енергоресурсів, проведе заходи з енергозбереження в двох навчальних закладах, що повинно призвести до суттєвого зменшення витрат на теплозабезпечення. На період дії контрактів, а саме протягом чотирьох років, 89% зекономлених коштів буде отримувати енергокомпанія у якості прибутку, а 11 % – місто.

Після завершення дії договорів 100% заощаджених завдяки модернізації теплосистеми коштів будуть залишатися у бюджеті міста. Вигода очевидна: місто не витрачає кошти на реалізацію заходів з енергозбереження, а тільки перераховує енергосервісній компанії зекономлені завдяки модернізації кошти, якщо, звісно, такої економії буде досягнуто. Представник компанії Олександр Константинов впевнений, що ризики дуже невеликі, і на 95 % вірить в успіх проекту.

Згідно з контрактами комплекс необхідних заходів і ризики по досягненню заявлених результатів покладаються на ЕСКО. Енергосервісна компанія, в свою чергу, зацікавлена в якісному виконанні робіт, тому що їхній прибуток безпосередньо залежить від розміру зекономлених замовником коштів.

На питання «чому саме Чугуїв став першопроходцем у вирішенні проблеми економії ресурсів шляхом підписання енергосервісних контрактів?», представники компанії пояснили, що мерія Чугуєва має не тільки велике бажання економити, але й гарну базу для втілення проекту.

В багатьох навчальних закладах, у тому числі і в обраних для співпраці, останніми роками містом було проведено комплексні заходи з енергозбереження, встановлено індивідуальні теплові пункти. Це стало можливим завдяки реалізації програм та проектів технічної допомоги з залученням позабюджетних коштів.

«Але, на жаль, бажаної економії в обсягах, які очікувались, поки що не відбулось. Практика довела, що для реальної економії потрібен системний енергоменеджмент. І саме співпраця з енергосервісною компанією допоможе отримати не тільки модернізацію теплосистеми та економію енергоресурсів, так й надасть можливість чугуївським фахівцям здобути необхідні знання та досвід, що стане в нагоді у майбутньому та по завершенню контрактів допоможе вже самостійно економити значні кошти», – говорить міський голова Галина Мінаєва.

Крім того, під час розмови з представниками енергокомпанії вона запропонувала також розглянути можливість аналогічної співпраці з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків Чугуєва.

«Підхід до вирішення питань енергоефективності має бути сучасним, ми маємо використовувати новітні методи роботи та вчитися працювати в нових умовах», – підкреслює міський голова.

DSC_0465
36989128
DSC_0452
DSC_9317

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я