Про хід виконання Програми розвитку архівної справи в Харківській області на 2013-2016 роки йшлося під час засідання постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури, історичної спадщини, духовності та національних меншин. У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Сергій Чернов та його перший заступник Олена Олешко.

Заступник директора Державного архіву Харківської області Євген Кущ наголосив, що Програма розвитку архівної справи на Харківщині не виконується в зв’язку з відсутністю запланованого фінансування з державного бюджету. Приміщення та комунікації архіву перебувають у катастрофічному стані, не вистачає приміщень для зберігання справ.

Гострою також є проблема охорони архівних приміщень. Кошти для цього не виділяються, держархів до останнього організовував охорону самотужки, але внутрішні ресурси вичерпано. До кінця 2015 року установа потребує 412 тисяч гривень для того, щоб вся інформація була під надійним захистом.

Голова обласної ради Сергій Чернов погодився з аргументами заступника директора архіву, та висловив сподівання, що депутатський корпус після відповідного звернення архіву підтримає установу в частині фінансування охоронної системи.

Програмою розвитку архівної справи в Харківській області на 2013-2016 роки передбачалося здійснення заходів, спрямованих на зведення окремої будівлі для розміщення в ній Державного архіву Харківської області. А саме, в 2013 році планувалося розроблення техніко-економічного обґрунтування, проектно-кошторисної документації, проведення державної експертизи проекту будівництва (орієнтовний обсяг фінансування - 10 млн грн); в 2014 році - проведення будівельних робіт, що оцінювалися у 66 млн грн; у 2015 році теж мали відбувалися будівельні роботи на 66 млн грн.

Заходи не реалізовано у зв'язку з відсутністю фінансування з державного бюджету.

В рамках обласної програми також передбачалося здійснення невідкладного капітального ремонту в будівлі по вул. Мироносицька, 41. Оскільки необхідного фінансування у розмірі 3,3 млн грн не надійшло, задум не втілено.

019
002
006
008
009
012
014
017
018
022
050
058
060
064

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я