Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов провів зустріч із національним експертом проекту ЄС «Угода мерів-Схід» в Україні Оксаною Кисіль. Обговорювалися спільні плани діяльності на 2018 рік, йшлося про першочергові завдання, які слід передбачити у дорожній карті  заходів.

Акцент було зроблено на необхідності методологічного супроводу в громадах, малих містах, на регіональному рівні у питаннях модернізації дорожньо-транспортної інфраструктури. Як зазначив Сергій Чернов, для Харківщини це питання особливо значиме, оскільки тут найбільша протяжність доріг в Україні – 14 тис. км, з них 9 тис. км – шляхи місцевого значення.

Актуальним і болючим є питання  наближення житлового фонду до енергоефективних показників. Задля цього, на думку експерта, влада на місцях має усвідомити, що руйнування житлового фонду триватиме, доки не перейде у власність мешканців. Наступний етап мав би передбачати ухвалення обласних та міських програм, які дозволятимуть на умовах співфінансування людям відновлювати інфраструктуру.

Оксана Кисіль також навела кілька прикладів, де силами міської влади впроваджено кілька успішних практик. Приміром, у Вишгороді створено єдину карту жителя міста, яка дозволяє моніторити та економити витрати бюджету на пільгове медичне обслуговування і транспортні перевезення.

Голова обласної ради погодився з тим, що поки на національному рівні не напрацьований механізм, що дозволяє  справедливо компенсувати затрати перевізникам, необхідно запускати пілотні проекти, які можуть стати у найближчому майбутньому кращими практиками, що запроваджуватимуться на інших територіях.

Сергій Чернов також підкреслив, що Харківська  обласна рада, як Територіальний координатор проекту «Угода Мерів - Схід», відповідно до підписаної у 2014 році угоди, підтримує усі проекти, які допомагають громадам рухатись до енергоефективності.

IMG_5045
IMG_5074
IMG_5097
IMG_5046
IMG_5064
IMG_5089
IMG_5072
IMG_5076
IMG_5087
IMG_5090
IMG_5095
IMG_5047
IMG_5103
IMG_5104

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я