У Києві проходить стратегічна нарада щодо колегіальної співпраці регіонів України з європейськими партнерами. Потужності Харківщини презентував голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Захід відбувається за участі представництва Мінрегіонбуду, Програми U-LEAD, областей України. 

У вступному слові перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода ознайомив присутніх з ходом реформи місцевого самоврядування і децентралізації в Україні, а також з процесом об’єднання громад. Говорячи про ініціативу співпраці з Комітетом регіонів ЄС, він зазначив:

«Україна зі свого боку обрала п’ять учасників: Харківська та Хмельницька обласні ради, а також три ОТГ – Чемеровецька ОТГ на Хмельниччині, Веселівська і Широківська ОТГ у Запорізькій області. Сьогодні маємо узгодити усі робочі питання, щоби 8 березня у Брюсселі продовжити нашу роботу в рамках четвертого засідання робочої групи Комітету ЄС-Україна, де будуть узгоджені європейські міста для участі у цій ініціативі».

Заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» Андрій Хорват презентував ініціативу «Рівний Рівному», яка впроваджуватиметься українськими та європейськими партнерами за підтримки U-LEAD та Мінрегіонбуду.

За його словами, серед основних видів діяльності при втіленні ініціативи будуть «експертна підтримка ідентифікації та реалізації рівнозначних проектів; участь у Дні розбудови партнерства в Брюсселі; навчальні поїздки до країн-членів ЄС; участь у спеціалізованих стажуваннях у країнах-членах ЄС; реалізація проектів у муніципалітетах та регіонах України; участь у засіданнях Робочої групи «Комітет регіонів ЄС-Україна» у Києві; візити європейських партнерів до України».

До переваг участі в ініціативі «Рівний Рівному» Андрій Хорват відніс розвиток партнерства між муніципалітетами України та ЄС; доступ до міжнародних «ноу-хау» та належної практики; обмін досвідом; представники ОТГ та регіонів отримають користь від тренінгів, навчальних поїздок, стажувань; жителі громад та областей відчують переваги втілених ініціатив у муніципалітетах та регіонах.

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов подякував представникам U-LEAD за надану Харківщині можливість взяти участь в ініціативі з принципово новою регіональною філософією.

Він також висловив переконання, що «реалізація спільних проектів буде корисна не лише Харківському регіону, але й усій державі, дозволить посилити роль місцевого самоврядування у регіональній політиці».

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода наголосив: «Завжди приділяю увагу Харківській області. Бо ще у 2010 році саме на Харківщині була презентована Концепція реформи місцевого самоврядування. Сподіваюся, що Харківська область покаже майстер-клас як проводити децентралізацію».

Учасники сьогоднішньої наради підписали Меморандум про співпрацю. Свої підписи у документі поставили: голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України В'ячеслав Негода, директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель, заступник директора Програми «U - LEAD з Європою» Андрій Хорват.

Згодом в межах робочої сесії партнери Програми U-LEAD ознайомлять із технічними аспектами впровадження ініціативи, логістикою та адміністративними питаннями. Будуть представлені загальні формати колегіальної співпраці, обговорюватимуться ідеї та методології першого проекту.

IMG_0886
IMG_0877
IMG_0894
IMG_0904
IMG_0908
IMG_0911
IMG_0915
IMG_0923
IMG_0930
IMG_0939
IMG_0951
IMG_0954
IMG_0962
IMG_0971
IMG_0979
IMG_0983
IMG_1007

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я