Про це у своєму коментарі представникам ЗМІ повідомив президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Як нагадав Сергій Чернов, «1 квітня 2018 року виповниться рівно 4 роки з того моменту як стартувала реформа місцевого самоврядування і територіальної організації влади.

В Україні на сьогодні створено 725 об’єднаних територіальних громад (в тому числі у 40 призначені перші місцеві вибори, ще 20 очікують рішення ЦВК)».

За словами президента УАРОР, в цілому 3372 місцеві ради ввійшли до складу ОТГ, що становить 30% від загальної чисельності рад. В об’єднаних громадах мешкає 6,3 млн. осіб, що майже 15% від загальної чисельності населення України.

У п’яти областях подолано 50% рубіж зі створення ОТГ. Там громади в повному обсязі реалізують свої повноваження та додаткові можливості фінансової децентралізації. Там сформована громадська думка, що є серйозним стимулом і важелем впливу для тих, хто ще в роздумах.

«Рішення про об’єднання, - говорить Сергій Чернов, - має визрівати та бути усвідомленим. Тоді громада буде відповідальна за нього. А депутатському корпусу і виконавчим органам простіше буде ухвалювати рішення, адже вони матимуть реальну підтримку людей».

Характеризуючи ситуацію щодо об’єднання громад на Харківщині, Сергій Чернов повідомив, що «станом на 25 березня 2018 року в області утворено 16 об’єднаних територіальних громад, в тому числі у 4 громадах вибори призначені на 29 квітня цього року.

До складу ОТГ увійшло 67 місцевих рад; кількість жителів ОТГ - близько 210 тисяч людей, що складає 7,7% від загального показника населення області.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я