У прес-центрі Будинку рад відбулася прес-конференція, присвячена реалізації на Харківщині у 2018 року проектів у галузі культури. Учасники прес-конференції - голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, директор ГО "Асоціація графіків-дизайнерів «4 Блок»" Олег Петровський, заступник Чугуївського міського голови Тетяна Вінник; Шарівський селищний голова Анатолій Бабак.

Голова обласної ради розповів присутнім на прес-конференції про суть проектів «Культурний Хакатон» (смт Шарівка) та «Міжнародного Рєпінського пленеру» (м.Чугуїв), які перемогли у конкурсі Міністерства культури Малі міста – великі враження», що проводився в рамках Року культурної спадщини в Україні:

«В результаті відкритого конкурсу зі 158 заявок зі всієї України було відібрано 8 проектів, які влітку поточного року перетворяться у своєрідні культурні стартапи. Два проекти з числа переможців реалізовуватимуться у Харківській області.

Загальна вартість «Культурного Хакатону» у Шарівці - 700 тис. грн, з них 500 тис грн – кошти державного бюджету, 100 тис грн – співфінансування з обласного бюджету, також по 50 тис грн фінансово приєднаються Шарівська селищна рада та КП ХОР «Знахідка», на балансі якого перебуває палацо-парковий комплекс.

«Міжнародний Рєпінський пленер» матиме обсяг фінансування 570 тис грн: 500 тис грн – кошти державного бюджету, 70 тис грн – співфінансування з міського бюджету Чугуєва».

Як наголосив Сергій Чернов, «наша мета – запустити ці проекти, що направлені не лише на збереження культурної спадщини, але й матимуть позитивний вплив на соціально-економічний розвиток цих територій».

Також голова обласної ради відзначив «високий рівень інших підготовлених Харківщиною проектів. Це і створення експозиції картин футуристів у селі Красна Поляна на Зміївщині, туристичний арт-фестиваль «Стара фортеця» у Краснограді, створення етнокомплексу під відкритим небом «Колиска роду – селянська садиба» (м. Красноград), етнофестиваль «Люботин скіфський», Історико-етнографічний фестиваль «Первомайщина – перлина Слобожанщини» тощо.

Ці проекти здатні представити Слобожанщину більш широко для тих, хто цього ще не зробив. Переконаний, ми зможемо знайти організаційні і фінансові потужності, щоб відновлювати ці куточки нашого краю. Саме на культуру та історичну спадщину спираються всі успішні країни. І ми будемо йти цим шляхом», - говорить Сергій Чернов.

IMG_9769
IMG_9775
IMG_9768
IMG_9782
IMG_9783
IMG_9786
IMG_9796
IMG_9832
IMG_9800
IMG_9814
IMG_9820
IMG_9837

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я