П’ятий майстер-клас для студентів і молоді в рамках проекту «Школа місцевого самоврядування» провела депутат обласної ради, член постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО Олена Гречаніна – провідний учений в галузі медичної генетики.

Олена Гречаніна ознайомила учасників зі своєю депутатською діяльністю, а також на прикладі сфери орфанних захворювань, розповіла про менеджмент у галузі охорони здоров’я.

Крім того, вона ознайомила молодь із проблемою рідкісних захворювань та методами їх лікування,  й акцентувала, чому їх лікування  має стати одним з основних пріоритетних напрямків в країні. 

«Розвиток цього напрямку є загальносвітовою тенденцією. Забезпечення доступу до своєчасного, ефективного й довічного лікування рідкісних захворювань залежить від взаємодії держави, суспільства й фахівців. Держава повинна гарантувати громадянам захист від будь-яких форм дискримінації, зумовленої наявністю у них будь-яких захворювань», - зазначила Олена Гречаніна.

На її думку, галузь рідкісних захворювань є індикатором вдосконалення та ефективності роботи системи охорони здоров'я. Адже для стимуляції їх досліджень і створення ліків зазвичай потрібна підтримка з боку держави.

Студенти «Школи місцевого самоврядування», зокрема, цікавились основними стратегічними напрямкам діяльності влади та населення у зазначеній галузі. 

Як підкреслила Олена Гречаніна, одними з основних напрямків роботи є: збільшення обсягу знань про епідеміологію рідкісних захворювань; організація скринінгу, вдосконалення діагностики і забезпечення її доступності; полегшення доступу пацієнтів до лікування та стимулювання досліджень. Особливо важливою є реалізація специфічних потреб людей, які страждають рідкісними захворюваннями, а також створення необхідної інфраструктури, що забезпечує чітку скоординовану роботу всіх складових системи охорони здоров'я.

 

IMG_0508
IMG_0512
IMG_0518
IMG_0521
IMG_0489
IMG_0522
IMG_0538
IMG_0542
IMG_0545
IMG_0536
IMG_0546
IMG_0556
IMG_0500
IMG_0569
IMG_0478
IMG_0543
IMG_0479
IMG_0481
IMG_0487
IMG_0495
IMG_0496
IMG_0501
IMG_0505
IMG_0507

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП