П’ятий майстер-клас для студентів і молоді в рамках проекту «Школа місцевого самоврядування» провела депутат обласної ради, член постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО Олена Гречаніна – провідний учений в галузі медичної генетики.

Олена Гречаніна ознайомила учасників зі своєю депутатською діяльністю, а також на прикладі сфери орфанних захворювань, розповіла про менеджмент у галузі охорони здоров’я.

Крім того, вона ознайомила молодь із проблемою рідкісних захворювань та методами їх лікування,  й акцентувала, чому їх лікування  має стати одним з основних пріоритетних напрямків в країні. 

«Розвиток цього напрямку є загальносвітовою тенденцією. Забезпечення доступу до своєчасного, ефективного й довічного лікування рідкісних захворювань залежить від взаємодії держави, суспільства й фахівців. Держава повинна гарантувати громадянам захист від будь-яких форм дискримінації, зумовленої наявністю у них будь-яких захворювань», - зазначила Олена Гречаніна.

На її думку, галузь рідкісних захворювань є індикатором вдосконалення та ефективності роботи системи охорони здоров'я. Адже для стимуляції їх досліджень і створення ліків зазвичай потрібна підтримка з боку держави.

Студенти «Школи місцевого самоврядування», зокрема, цікавились основними стратегічними напрямкам діяльності влади та населення у зазначеній галузі. 

Як підкреслила Олена Гречаніна, одними з основних напрямків роботи є: збільшення обсягу знань про епідеміологію рідкісних захворювань; організація скринінгу, вдосконалення діагностики і забезпечення її доступності; полегшення доступу пацієнтів до лікування та стимулювання досліджень. Особливо важливою є реалізація специфічних потреб людей, які страждають рідкісними захворюваннями, а також створення необхідної інфраструктури, що забезпечує чітку скоординовану роботу всіх складових системи охорони здоров'я.

 

IMG_0508
IMG_0512
IMG_0518
IMG_0521
IMG_0489
IMG_0522
IMG_0538
IMG_0542
IMG_0545
IMG_0536
IMG_0546
IMG_0556
IMG_0500
IMG_0569
IMG_0478
IMG_0543
IMG_0479
IMG_0481
IMG_0487
IMG_0495
IMG_0496
IMG_0501
IMG_0505
IMG_0507

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я