У ході прес-конференції, яка відбулась сьогодні у Шарівському палаці були презентовані нові можливості реконструкції палацо-паркового комплексу. Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов розповів про реконструкцію Шарівського замку  за рахунок обласного бюджету та коштів спонсорів.

Учасниками прес-конференції стали також керівник з продажів компанії BASF в Україні Андрій Касьян  та автор проектів «12 вартових» та «Знайдено в Україні» Лала Тараракіна.

«Реконструкція Шарівки зрушила з місця. Ми залучаємо максимально широкі можливості: кошти обласного бюджету, вітчизняні та міжнародні інвестиції. Окремо дякую пану Мьоссінгеру, Генеральному консулу Німеччини, за сприяння пошуку інвесторів та проведенні переговорів», - зазначив голова обласної ради.

Так, каже Сергій Чернов, до прийнятої на пленарному засіданні XVI сесії Харківської обласної ради Програми збереження архітектурної спадщини області на 2018-2023 роки, включені заходи із відновлення Шарівського замку. На виконання першочергових протиаварійних робіт Програмою передбачено 1,9 млн грн.

В обласному бюджеті ж у 2018 році на вирішення нагальних питань комплексу передбачено 1,3 млн. грн. Кошти, зокрема, направлені на підготовку документації: розробку історико-архітектурного опорного плану смт Шарівка; створення облікової документації для занесення комплексу до Державного реєстру нерухомих пам’яток України; на виготовлення науково-проектної та проектно-кошторисної документації.

Крім того, ведеться робота з оформлення нової документації на земельну ділянку.

До того ж, стало відомо, що архітектурним надбанням Шарівського палацово-паркового комплексу зацікавився агропідрозділ концерну BASF  в Україні.

Зокрема, керівник продажів компанії BASF в Україні Андрій Касьян повідомив, що  планується цього року направити близько 125 тис дол. на реконструкцію: «З кожного проданого літра засобу захисту соняшника «Архітект» компанія перераховуватиме 25 грн. Вважаю, Харківщину повинні знати не тільки, як індустріальний і аграрний регіон, а й як культурний край».

За домовленністю, компанія долучиться до реставрації об’єктів вхідної групи комплексу – парадного входу, зубчастих воріт, сторожового дому, а також проведе ремонтні роботи в оранжерейному комплексі. Реставрації об’єктів здійснюватимуться у партнерстві з проектом «Знайдено в Україні» в рамках ініціативи «12 вартових».

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов також запросив всіх присутніх долучитися до масштабного свята «Культурний Хакатон», яке 23-24 червня відбудеться у Шарівській садибі.

IMG_9978
IMG_0033
IMG_0044
IMG_0055
IMG_0098
IMG_0175
IMG_0192
IMG_0170
IMG_0152
IMG_0038
IMG_0160
IMG_0130
IMG_0249
IMG_0202
IMG_0177
IMG_9981
IMG_0105
IMG_0043
IMG_0005
IMG_0025
IMG_0071
IMG_0242
IMG_0269
IMG_9984

«Люди різних професій - айтішники, скульптори, художники, народні майстри, дизайнери, економісти - об‘єднаються заради знаходження креативних рішень з реконструкції об‘єкту», - сказав він.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я