16 червня в малій залі Будинку рад пройшла нарада голів місцевих рад, міських голів та редакторів газет, засновниками яких є органи місцевої влади. Нарада проходила за ініціативи голови Харківської обласної ради Васілія Салигіна та голови Національної спілки журналістів України Ігоря Лубченка.

Звертаючись до присутніх, голова Харківської обласної ради Васілій Салигін зазначив, що ідея проведення такої наради дуже доречна. Вона надає можливість познайомитись, щоб підтримувати постійний контакт у подальшій роботі.

«У післявиборних реаліях ми не повинні забувати про те, що громадянське суспільство базується на принципах інформаційної відкритості, – підкреслив голова облради. - Саме відкритість, відповідальність є підвалинами, на яких будується взаємодія органів місцевого самоврядування і громадян. Ними керується у своїй роботі обласна рада. Саме цього чекають люди від новообраних місцевих рад.

Місцева преса на ділі, а не на словах знає про проблеми жителів району. Вона повинна стати ареною інформаційного обміну влади та громадськості.

Тому, особливо важливим стає питання конкурентоспроможності ЗМІ. Дієва газета – це цікава газета, це відповідний рівень журналістської майстерності, це відповідальність перед читачем. Конкуренція на ринку ЗМІ породжує необхідність відповідати новим стандартам якості. Це, я вважаю, доволі позитивний фактор. Він стимулює і розвиває. Зазначу також, що багато з районних газет Харківської області встигли вчасно вловити нові тенденції інформаційного простору, як вимагають непрості ринкові умови. Задача місцевих рад – сприяти розвитку місцевих ЗМІ».

Редактори місцевих газет не залишили поза увагою також питання роздержавлення комунальних ЗМІ та укладання угод із органами місцевої влади про висвітлення їхньої діяльності. Зокрема, редактор газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко зазначив, що наразі комунальні ЗМІ не хочуть отримувати кошти від влади у вигляді дотацій, проте зацікавлені у складанні угод із місцевими органами влади про висвітлення їх діяльності за умов дотримання цих угод з боку усіх сторін.

У свою чергу, голова Балаклійської районної ради Іван Столбовий, торкаючись питання взаємодії влади із місцевою пресою після виборів, підкреслив: «Ми маємо бути налаштовані на нормальну співпрацю, і я хочу, щоб редакційна політика нашої районної газети, нашого радіомовлення була незалежною. В першу чергу, тут має стояти питання професійності незалежно від політичних поглядів».

Підбиваючи підсумки, голова Харківської облради Васілій Салигін зазначив, що взаємодія між місцевою пресою та владою - це створення оптимальних умов для діяльності місцевих ЗМІ. Засоби суспільної інформації мають завжди залишатись носіями об’єктивної та достовірної інформації і працювати на принципах лояльності та достовірності до всіх депутатів, незалежно від їх політичних вподобань.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я