У Будинку рад презентовано та обговорено проекти учасників «Школи місцевого самоврядування». У заході взяли участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, перший віце-президент-виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Титов, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна, депутати Олена Гречаніна та Світлана Боровська.

Вітаючи молодь, Сергій Чернов підкреслив, що діяльність Школи була спрямована на підвищення рівня активності молоді у громадському житті області, формуванні дієвої молодіжної політики та надання можливості реалізувати себе.

«Я приділяю велике значення обміну досвідом з талановитою молоддю, яка бажає вчитися і має активну громадську позицію. У рамках проекту «Школа місцевого самоврядування» ви отримали унікальний досвід, який обов’язково стане у нагоді, у формуванні вас, як особистостей та справжніх сучасних лідерів, які вже сьогодні визначають майбутнє нашого регіону та всієї держави», – сказав голова обласної ради.

Учасники проекту навчалася впродовж семи тижнів за напрямками: «Юриспруденція», «Медицина», «Наука і освіта», «Молодіжна політика» та «Інформаційна політика». За цей час вони ознайомилися з теоретичними основами місцевого самоврядування, роботою структурних підрозділів Харківської обласної ради, зустрілися з керівництвом обласної ради, головами постійних комісій, депутатами та фахівцями виконавчого апарату.

Заключною стадією школи була підготовка учасниками та презентація проектів за напрямками навчання. Талановита молодь досліджували усі сфери діяльності сьогодення та представила на загальний огляд п’ять командних проектів: Асоціація навчальних закладів I-II рівня акредитації; Школяр знає свої права; Академія Державної Еліти; Соціально-медичний проект «Steps to helth»; «SOS: S-студент, O-опыт, S-сотрудник».

Підвищити активність та мотивацію серед студентів навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації мають на меті представники напрямку «Інформаційна політика» Катерина Гончарова, Микита Багмут та Владислав Мальцев. Проект має назву «Асоціація навчальних закладів I-II рівня акредитації». Команда бажає створити концепцію, яка забезпечить сталий розвиток професійно-технічних навчальних закладів області.

Другими презентували свою ідею учні напрямку «Юриспруденція» Валерія Завадська та Богдан Сенча. Їх проект має назву «Школяр знає свої права». Основна ідея полягала в тренінгах для школярів старших класів, які мають складатися з моделювання правових ситуацій, екскурсій на цікаві лекції в юридичний університет, органи судової, виконавчої і законодавчої влади.

За словами Валерії Завадської, «цей проект розроблений для того, щоб школярі знали свої права, закони та вміли ними користуватися. Ми хочемо надати школярам практичні навики, які вони зможуть застосовувати в майбутньому».

Максим Гончаренко (напрямок «Молодіжна політика») ознайомив присутніх із проектом «Академія Державної Еліти» – освітній проект з професійної підготовки політичних та громадських діячів. Його мета створити навчальний заклад з підготовки професійних кадрів для партій, громадських і державних організацій. У ході презентації проекту до обговорення залучився Сергій Чернов, він вважає що доцільніше буде втілювати проект на базі спеціалізованих навчальних закладів, як модернізовану частину вже чинних програм підготовки управлінців.

«Steps to helth» – проект напрямку «Медицина» учнів Таїсії Сазонової та Ганни Світличної. Головна ідея полягає в підвищенні якості знань і навичок молоді в найактуальніших питаннях медицини. Команда планує проводити акції та роз’яснення для студентів, щодо протидії та запобігання розповсюдження низки інфекційних захворювань, зокрема, таких як ВІЛ/СНІД. Як зауважила директор Харківського спеціалізованого Медико-генетичного центру, депутат обласної ради, провідний учений Олена Гречаніна, «пропоную підготували спільний проект, об’єднавши наші зусилля. Сконцентруємо увагу на профілактиці епідемій та хвороб, які охопили світ, аби проект мав прикладне значення для всієї Харківщини».

Проект «SOS: S-студент, O-опыт, S-сотрудник» пропонується до реалізації учасниками напрямку  «Наука і освіта»: Дар’єю Бутинець, Веронікою Давидовою, Юлією Кривенко, Олександрою Метрофановою. Завдання проекту – у налагодженні співпраці вишів із різноманітними компаніями, закладами та установами, задля зменшення безробіття серед випускників.

Загалом, захід проходив у дружній атмосфері, учасники обмінювались досвідом та ідеями, отримували слушні поради щодо втілення своїх проектів у життя.

Сергій Чернов припустив можливість реалізації одного з представлених пілотних проектів у співпраці з вищими навчальними закладами  регіону.

IMG_3719
IMG_3832
IMG_3691
IMG_3807
IMG_3696
IMG_3805
IMG_3700
IMG_3811
IMG_3703
IMG_3866
IMG_3732
IMG_3814
IMG_3739
IMG_3816
IMG_3724
IMG_3819
IMG_3734
IMG_3858
IMG_3801
IMG_3746
IMG_3857
IMG_3755
IMG_3826
IMG_3828
IMG_3768
IMG_3856
IMG_3771
IMG_3862
IMG_3782
IMG_3790
IMG_3792
IMG_3800
IMG_3842
IMG_3847
IMG_3870
IMG_3874
IMG_3912
IMG_3876
IMG_3882
IMG_3886
IMG_3889
IMG_3892
IMG_3896
IMG_3907
IMG_3910
IMG_3908
IMG_3927
IMG_3931

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я