З 15 липня по 5 серпня в Чугуєві пройде XIX Міжнародний рєпінський пленер, в рамках якого на відкритому повітрі покажуть виставку з більш ніж двохсот картин.

Особливістю цьогорічного пленеру стане його незвичайний формат – широкомасштабний тритижневий фестиваль в рамках проекту «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України, в якому Чугуївський пленер став одним з переможців.

На мешканців і гостей міста чекає цікаве та видовищне свято, яке буде проходити на кількох локаціях. Організатори обіцяють костюмовані екскурсії по арт-об'єктах міста, сучасні фотозони і фудкорти. А також у ході пленеру пройде кілька переглядів робіт, під час яких учасники обговорять твори один одного та відберуть етюди для підсумкової виставки.

У пленері візьмуть участь 15 художників з різних міст України, Росії, Латвії, Фінляндії. Кульмінацією Міжнародного рєпінського пленеру стане церемонія закриття, яка традиційно проходить 5 серпня, в день народження Іллі Рєпіна.

 

 Програма заходу:

 15 липня – Урочиста церемонія відкриття XIX Міжнародного рєпінського пленеру

16:00 – Художня галерея, пл. Соборна, 2

Відкриття персональної виставки фінляндського художника Сергія Пієтіля.

16:30 – Прес-конференція з учасниками пленеру.

17:00 – Урочиста церемонія відкриття XIX Міжнародного рєпінського пленеру на території Штабів військових поселень. Саме тут колись навчався азам образотворчого мистецтва 13-річний Ілля Рєпін.

Театралізоване дійство «Рєпінський бал» перенесе учасників заходу в минуле, і вони побачать Чугуїв таким, яким він був в XIX столітті за життя Іллі Рєпіна.

Історичний флешмоб буде представлений виставкою робіт художників, які беруть участь в пленері, великим святковим концертом за участю двох духових оркестрів, Заслуженого артиста України Олега Литенка, а також творчих колективів Чугуївської дитячої музичної школи та запрошених музикантів з Харкова. На верхній площадці штабів військових поселень буде грати трубач. Працюватимуть фотозони та торговельні майданчики.

21 липня

10:00-13:00, Арт-алея, сквер Центральний

Майстер-класи з живопису від учасників XIX Міжнародного рєпінського пленеру для дітей і дорослих

28 липня

16:00-19:00, меморіальна садиба Іллі Рєпіна, вул. Музейна, 8

Майстер-класи з живопису від учасників XIX Міжнародного рєпінського пленеру для дітей і дорослих

4-5 серпня

Фестиваль «Рєпін фест» на березі Сіверського Дінця

Зліт художників, робота наметового містечка на колишній човновій станції: творче спілкування художників-початківців з визнаними майстрами живопису, написання етюдів з натури, робота відеозалу, відеолекція «Кого любив і кого вбив Ілля Рєпін», польовий куліш, розважальна програма.

5 серпня

9:00 – сквер І. Ю. Рєпіна, вул. Гвардійська

Виставка робіт та майстер-класи від учнів Чугуївської дитячої художньої школи імені І. Ю. Рєпіна.

5 серпня

Урочисте закриття XIX Міжнародного рєпінського пленеру, Меморіальна садиба Іллі Рєпіна, вул. Музейна, 8

10:00-13:00, Свято «В гостях у Рєпіна»: виставка-продаж ексклюзивних кондитерських виробів, чаювання з розписних самоварів.

10:30 – Відкриття підсумкової виставки робіт учасників XIX Міжнародного рєпінського пленеру. Фіксація рекорду України «Найбільша виставка живопису під відкритим небом».

11:00 – Церемонія вручення премії імені І. Ю. Рєпіна.

11:30 – Презентація проекту «Віртуальні 3D-екскурсії пам'ятками культурної спадщини міста». Тепер мешканці та гості нашого міста зможуть здійснювати подорожі по Чугуєву за допомогою анімованого гіда, в ролі якого виступає сам Ілля Юхимович Рєпін. Гід по місту розроблений у вигляді додатку для електронних носіїв (смартфонів і планшетів). Театралізовані екскурсії пам'ятками культурної спадщини Чугуєва.

5 серпня

10:00-17:00, «Фестиваль однієї пам'ятки», Торгові ряди, вул. Музейна, 28

«Фестиваль однієї пам'ятки» - пам'ятки архітектури національного значення «Торгові ряди». Їх історія починається в 1833 році з будівництва «кам'яних крамниць замість абсолютно старих дерев'яних». В Торгових рядах торгували товарами «благородними»: галантереєю, парфумерією, продуктами тонкого гастроному та ін. В 50-ті роки XIX ст. в торгових рядах був розташований магазин Павлова, який брав на продаж у маленького Іллі Рєпіна великодні писанки, які користувалися великим попитом. У 1915 - 1918 роках зустрічається назва гостинного двору або ряду. Сучасна назва будівлі «Торгові ряди» вперше зустрічається в 1963 році в Постанові РМ УРСР про взяття на облік пам'яток архітектури. Первинне призначення торгових приміщень чугуївські ряди зберегли до 1918 року. Під час Другої світової війни Торгові ряди згоріли. У післявоєнний період будівля використовувалася військовими частинами як склад. В останні роки тут розміщувалися комерційні об'єкти (кафе, магазини), частина приміщень пустує.

В рамках фестивалю:

 • Виставки-продажі виробів декоративно-прикладного мистецтва
 • Майстер-класи від народних умільців
 • Театралізовані вистави
 • Виставка фотографій старого міста «Тіні забутих будівель» і експозиція «Чугуїв в особах»
 • Презентація фільму «XIX Міжнародний рєпінський пленер в Чугуєві»
 • Лазерне шоу

5 серпня

10.00-17.00, Ярмарок майстрів і ремісників, пл. Соборна

Майстер-класи від народних умільців, дегустація продукції виноградарів і бджолярів, аукціон картин і виробів декоративно-прикладного мистецтва, концертно-розважальна програма, виготовлення Гусарської жжонки.

Фіксація рекорду України до 380-річчя Чугуєва "Найбільший обсяг виготовлення Гусарської жжонки по-чугуївськи".

Контактна особа – Олена Цибульник, начальник відділу культури та туризму Чугуївської міської ради, тел (05746) 2-25-03

Міжнародний рєпінський пленер – щорічний 3-х тижневий культурно-пізнавальний івент для мешканців м. Чугуєва та туристів (приблизно 10 тис. відвідувачів/рік):

 • Ярмарки майстрів та ремісників (50 учасників та 2500 відвідувачів/рік);
 • Фестиваль однієї пам’ятки (500 відвідувачів/рік);
 • Віртуальні 3D екскурсії по місту (1500 осіб/рік);
 • Театралізовані тематичні екскурсії по місту (1500 осіб/рік);
 • Майстер-класи від учасників Міжнародного рєпінського пленеру (150 учасників/рік).

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП