Перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко провів зустріч із Співголовою Міждержавної спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, Міністром охорони навколишнього природного середовища, Міністром у справах Єрусалиму і єврейської спадщини Держави Ізраїль Зєевом Елькіним. У ході зустрічі вони обговорили суспільно-політичну та економічну ситуації в Харківській області, а також визначили подальші напрями співпраці.

Віктор Коваленко ознайомив пана Елькіна з роботою Харківської обласної ради, а також зазначив, що в області ситуація стабільна, будуються школи, дитячі садки й інші об'єкти соціальної інфраструктури; оновлюються заклади культури та ремонтуються дороги; проводяться масштабні міжнародні заходи.

Також він зазначив, що у області з Ізраїлем налагоджена тісна співпраця у численних галузях. Понад 800 студентів, громадян Ізраїлю, навчаються у харківських вишах. Високе значення мають культурні зв'язки сторін, розвиток взаємин у галузі медицини - харківські лікарі використовують досвід ізраїльських медиків.

У ході розмови сторони дійшли висновку, що харківські виробники потребують високих технологій, які розвинені в Ізраїлі. Деякі підприємства області розглядають пропозиції ізраїльської сторони щодо впровадження молочно-переробних комплексів, перспективним бачиться співробітництво в галузі утилізації побутових відходів.

«У галузі сільськогосподарських технологій Ізраїль сьогодні одна з провідних країн в світі. Зазначу, що родюча українська земля, у сумісництві з ізраїльськими технологіями, - дуже перспективне поєднання», - підкреслив Зеєв Елькін.

Великий потенціал для співробітництва сторони також побачили у сферах ІТ-технологій, промисловості та машинобудування.

«Зараз наші держави виходять на фінішну пряму в підписанні договору про зону вільної торгівлі. Думаю, це дасть ще один поштовх для розвитку успішних взаємовідносин. Також в Ізраїлі є велика громада вихідців з Харкова, що створює додаткову платформу співпраці», - додав пан Елькін.

Резюмуючи зустріч, Віктор Коваленко акцентував на тому, що Харківській області та Ізраїлю потрібно поглиблювати співпрацю та зміцнювати культурні зв’язки, а також сприяти спілкуванню представників бізнес-комьюніті, що позитивно впливатиме на розвиток економічної співпраці. Саме тому він запросив пана Елькіна до участі у ювілейному Міжнародному економічному форумі, що відбудеться у вересні в Харкові, й виказав надію, що під час заходу сторони встановлять тісні бізнес-зв’язки.

IMG_7748
IMG_7724
IMG_7719
IMG_7715
IMG_7709
IMG_7728
IMG_7726
IMG_7723
IMG_7736
IMG_7711
IMG_7741
IMG_7705

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я