Учасниками було детально обговорено основні виклики та передумови для формування політики щодо сталого енергетичного розвитку та клімату, інституційну спроможність місцевих громад формувати та впроваджувати енергетичну та кліматичну політику, наявність та ефективність систем енергоменеджменту та проектменеджменту.

Захід організовано проектом ЄС «Угода мерів-Схід» (CoM-East) при підтримці Харківської обласної ради, як територіального координатора Угоди мерів в регіоні, яку було підписано у 2014 році. Саме про можливості, які відкриваються для підписантів та про успіхи тих, хто вже долучився до ініціативи говорили сьогодні під час семінару.

Спікерами на заході виступили національний експерт проекту ЄС «Угода мерів-Схід» в Україні Оксана Кисіль та експерт Міжнародної фінансової корпорації Олег Масленіков. Крім того, серед учасників заходу була присутня заступник начальника управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків, начальник відділу розвитку територіальних громад, інвестицій та проектного менеджменту виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Мороз, а також представники міст та об’єднаних громад області – потенційні учасники ініціативи.

Питання енергоефективності, енергозбереження, використання відновлювальних джерел енергії та збереження клімату, вже давно вийшли на перше місце по значності в громадах області. Харківська обласна рада є територіальним координатором «Угоди мерів». Як зазначали присутні представники  органів місцевого самоврядування, «ми зацікавлені у втіленні різноманітних ініціатив, починаючи від вуличного освітлення до термомодернізації будівль».

У свою чергу Оксана Кисіль підкреслила: «Для розвитку області та покращення добробуту її мешканців є важливим розширення кола підписантів Угоди мерів серед громад Харківської області як провідної ініціативи Європейської Комісії, яка буде сприяти підвищенню енергоефективності та нарощуванню використання відновлювальних джерел енергії».

Керуючись зобов’язанням підписанти Угоди будуть прагнути скоротити власні викиди со2 щонайменше на 20% до 2020 року та на 30% до 2030 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

«Результатом такої системної роботи підписантів стає не тільки заощадження енергії, а й надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, підвищення фінансової та соціальної стабільності, здорове довкілля, краща якість життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також, поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури», – зазначила національний експерт проекту ЄС «Угода мерів-Схід» в Україні.  

Також, під час заходу Олег Масленніков розповів про технічні та фінансові можливості для багатоквартирних будинків. У ході розлогої презентації експерт висвітлив покрокові заходи для зменшення платежів за комунальні послуги та відповів на запитання присутніх.

Слід зазначити, що Харківщина – одна з перших областей, яка долучилися до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів». В регіоні 14 підписантів «Угоди мерів-Схід»: міста Лозова, Чугуїв, Куп’янськ, Харків, Ізюм, Первомайськ, Богодухів, Балаклея, Мерефа, Красноград, Дергачі і громади Пісочинська, Новопокровська, Чкалівська.

До того ж, Харківська область вже рухається в правильному напрямку. Так в селі Веселе працює власна сонячна електростанція потужністю 1,8 МВт. Вулиці освітлюються завдяки сонячній енергії, школа опалюється біомасою, а лікарня – завдяки геотермальній енергії. 

Довідка: «Угода мерів» відкриває можливості для участі міст і громад у різноманітних ініціативах, проектах міжнародної технічної допомоги, залучення грантових коштів, аби реалізувати енергоефективні, енергозберігаючі проекти.

Наразі в Харківській області діє проект GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ», в минулому році реалізований Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, фаза – IIІ», НЕФКО, проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», ЮНІСЕФ та інші.

IMG_1105
IMG_0991
IMG_1118
IMG_1039
IMG_1104
IMG_1007
IMG_1113
IMG_1116
IMG_1056
IMG_1062
IMG_1036
IMG_1038
IMG_1120
IMG_1070
IMG_1043
IMG_0992
IMG_1112
IMG_1098
IMG_0993
IMG_1092

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я