Інтерв’ю голови Харківської обласної ради В. Салигіна представникам ЗМІ, 12.09.2006

В. Салигін:
Я обіцяв, що буду регулярно зустрічатися із пресою, розповідати про стан справ в області, про те, що відбувається сьогодні в суспільстві.

Учора Прем’єр-міністр України Віктор Федорович Янукович в інтерв’ю сказав про те, що, на його погляд, глави державних адміністрацій, які представляють політичні сили, що програли на виборах у певних регіонах, повинні написати заяви й піти у відставку. Прем’єр-міністр відзначив також, що тим главам обласних адміністрацій, які не змогли знайти взаєморозуміння з обласними радами, варто піти, щоб у тих регіонах не створювати конфліктів і напружених ситуацій. А якщо голові адміністрації була виражена недовіра, конституційний обов’язок Президента - звільнити його.

Наприклад, сьогодні, 12 вересня, пройшла сесія Дворічанської районної ради, на якій був заслуханий звіт глави районної державної адміністрації І. Хаперського про його роботу. Вона визнана незадовільною, депутати більш ніж 2/3 голосів виразили недовіру голові адміністрації.

Хочу нагадати, що вже виражено недовіру главі Красноградської районної адміністрації А. Геращенко. І хоча там, щоб набрати дві третини, не вистачило двох голосів, за законом, якщо за таке рішення проголосувало 50% депутатів, Президент повинен розглянути це питання й прийняти рішення. Він не зобов’язаний звільняти його, але розглянути питання повинен.

Більш ніж 2/3 депутатів проголосували за вираження недовіри голові Балаклійської районної держадміністрації А. Кваші.

Я, як керівник обласної ради, як керівник обласної організації Партії регіонів, стримував, наскільки мені вдавалося, ці процеси. До мене неодноразово зверталися депутати районних рад, обласної ради. Під час виборчої кампанії політична сила, що я представляв і представляю зараз, заявляла, що з нашої сторони не буде ніяких політичних репресій і політичних розправ. Ми говорили про те, що ми будемо від усіх вимагати одного - щоб вони працювали. А якщо хтось не хоче працювати, то ми будемо приймати стосовно цих людей адекватні міри.

Мені хотілося, так званим горе - державним чиновникам (таким як, наприклад, у Балаклійському, Дворічанському, Красноградському районах), дати час усвідомити, що вони, насамперед , компрометують політичну силу, що вони представляють, що вони компрометують Президента України, тому що представляють політичну силу, що близька до Президента.

І якщо в них не вистачило сил приступити до роботи й не вистачає мужності сказати собі, що вони гальмують процес розвитку економіки, процес розвитку нашого суспільства, то ми допоможемо їм знайти мужність. Найближчим часом будуть проведені сесії всіх районних рад у Харківській області, будуть заслухані керівники районних адміністрацій, і, думаю, що більше половини районних рад виразять недовіру главам адміністрацій і поставлять незадовільну оцінку їхній роботі.

Медіа-Порт: Ви говорили, що районними радами була виражена недовіра главам районних адміністрацій, але ви ні слова не сказали про губернатора. Це значить, що все-таки Арсену Авакову вдалося налагодити взаєморозуміння між облрадою й облдержадміністрацією?

В. Салигін:
Іде суд, наступне засідання призначено на 9 жовтня. Депутати, які голосували за вираження недовіри Арсену Авакову, направили письмове звернення до Адміністрації Президента. Наскільки мені відомо, у Харківську область уже прибув інспектор Секретаріату Президента Ярослав Козачок, що вивчає політичну й економічну ситуацію в Харківській області. Суд триває, і я вважаю не етичним до завершення судового розгляду давати які-небудь коментарі.

Медіа-Порт: Але взаємини у вас змінилися за цей час? Я маю на увазі облраду й губернатора.

В. Салигін:
Я завжди говорив, що в мене чудові відносини з усіма. Відносини змінилися. Вдається хоч десь знаходити якісь компроміси. Адже обласна адміністрація практично бойкотувала роботу обласної ради. У нас не було приміщень для проведення засідань комісій, для підготовки проектів рішень сесії. Слава Богові, після кількаразових бесід з Арсеном Борисовичем деякі управління звільняють приміщення (вони переїжджають у будинок Держпрома).

Харківські новини: Ви кілька разів вжили вираження «приступити до роботи», це значить, що глави адміністрацій районів не змогли приступити до роботи?

В. Салигін:
Вони не працювали - гуляли, пили горілку по ресторанах, каталися на машинах по лісу, топили машини (як це було в Красноградському районі). Тобто , їх призначили, але до роботи вони не приступали. Вони не пішли на ферми, вони не пішли до людей, вони не ходять на роботу. Глава Красноградської районної адміністрації говорить: «А навіщо мені на роботу ходити? У мене є телефон, є мобільний зв’язок». На наш погляд, це не робота. Так можна працювати в приватній фірмі або у своєї, але не в державній установі, де ти поставлений працювати для людей.

Вечірній Харків: Коли можна чекати набрання чинності другої частини конституційної реформи, відповідно до якої потреба в главах обласних адміністрацій відпаде?

В. Салигін:
Я був на нараді в Олександра Олександровича Мороза, нам був розданий графік розгляду тих законопроектів, які включені до порядку денного другої сесії Верховної Ради п’ятого скликання. У плані роботи сесії визначене прийняття цього закону (проект 3207, що депутатами минулого скликання один раз був проголосований, потім був спрямований у Конституційний суд на експертизу й після того, як були враховані зауваження Конституційного суду, він був знову проголосований). Тепер, якщо проект закону повернеться на розгляд у парламент, він буде, я в цьому не сумніваюся, проголосований. І він повинен буде вступити в дію з 1 січня 2007 року.

Тоді замість обласних адміністрацій будуть виконкоми, які будуть формуватися обласними радами. Точно так, як у Харківської міської ради є виконком, буде виконком і в Харківської обласної ради.

Слобідський край: Скільки, приблизно, глав районних адміністрацій змінять?

В. Салигін: Всіх, хто не працює. Справедливості раді хочу сказати, є такі, які працюють. У мене та в депутатів обласної заради немає нарікань, наприклад, до голови Нововодолазької, Барвінківської, Великобурлуцької, Харківської районних адміністрацій. Якщо люди працюють, ми ж не можемо казати на чорне - біле. А якщо вони не ходять на роботу, їх немає в кабінетах і все валиться...

Чи відомо вам, що вчора було призначено керівника Кегичівської районної держадміністрації (там 6 чи 7 місяців не було голови райдержадміністрації).

АТН: Харківська обласна рада й міська рада підписали з Міністерством оборони якийсь меморандум про передачу земель, що належать Міноборони, в обмін на допомогу з житлом для військових. Ви не можете розповісти більше про це?

В. Салигін:
Ми підписали меморандум не про передачу земель (сьогодні земля стала предметом багатьох суперечок). Це меморандум про те, що місцева влада - Харківська обласна і міська ради - буде робити всіляке сприяння Міністерству оборони при здійсненні міністерством інвестиційних проектів. Це означає, що якщо Міністерство оборони знаходить інвесторів, які на вивільнюваній землі (там, де були військові частини, які сьогодні розформовуються) будуть будувати житло, ми їм будемо робити всіляке сприяння. Частину житла інвестор буде забирати собі, а частину - буде віддавати не забезпеченим житлом військовослужбовців. Це відбувається в робочому режимі: я зустрічаюся з начальниками департаментів, Михайло Добкін проводить зустрічі. Робота рухається, робота продуктивна.

АТН: А які це території?

В. Салигін:
Я не можу все перелічити відразу, але в мене є список. Це в Помірках (військова частина біля сел. Жуковського), танковий полігон у районі сел. Солоніцевка (300 гектарів землі).

Медіа-Порт: Коли планується передати перші ділянки?

В. Салигін:
Це Міністерство оборони планує. Ми у свою чергу будемо сприяти тому, щоб військовослужбовці якнайшвидше одержували квартири. Як сказав Міністр оборони, коли ми з Михайлом Марковичем були в нього на зустрічі, сьогодні завдання самого Міністерства оборони наповнити бюджет (а це три мільярди гривень). І як воно буде працювати зі своїми інвесторами, чи грошима наповнюватимуть бюджет, чи квартирами - це справа Міністерства оборони. Ми тільки допомагаємо Міністерству оборони.

Слобідський край: Ви були в Мерчику, там стояло питання про передачу садиби Православній церкві. У нас є також Шарівка в Краснокутському районі, де все розвалено. Чи є якась програма обласної ради по відновленню архітектурних пам’яток?

В. Салигін:
Нагадаю, у Старому Мерчику стояло питання про передачу садиби Харківській єпархії. Це питання розглядалось, і єпархія хотіла взяти садибу собі. Мі маємо сказати, що коли церква за щось береться, то в неї все виходить: там порядок, немає такого, щоб щось руйнувалося. Але, на жаль, церква не є фінансово дуже міцною, вона не в змозі охватити всі маєтки, що представляють культурну спадщину.

Сьогодні комісією по культурі така програма розробляється, Алі є більш актуальні питання на сьогоднішній день. Наприклад, мі сьогодні разом з облдержадміністрацією намагаємось добитися того, щоб на наступний рік отримати 100 млн. цільових коштів на встановлення сучасних систем опалювання й заміни вікон в усіх без винятку школах Харківської області. Якщо це вдасться, думаю, будемо радіти разом із вами, що наше наступне покоління, наші діти ходять у чудові, теплі школи.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я