Сьогодні в Палаці студентів Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого пройшла церемонія урочистого відкриття Першого українсько-російського фестивалю «Простір літератури - шлях до миру, згоди й співробітництва між слов’янськими народами». У відкритті фестивалю взяли участь голова Харківської обласної ради Васілій Салигін, перший заступник Харківського міського голови Олександр Кривцов, голова Правління Союзу письменників Росії Валерій Ганічев, Генеральний консул Російської Федерації в місті Харкові Андрій Яковлєв і заступник голови Білгородської Думи Олександр Скляров.

Відкриваючи свято слова, В. Салигін підкреслив, що основне завдання Першого українсько-російського літературного фестивалю - «це відродження втрачених культурних, соціальних і політичних зв’язків, розробка нових планів подальшого плідного співробітництва на благо України й Росії».

«Фестиваль покликаний показати єдність поетичних ритмів і образів російської й української літератур, їхню родинну орієнтованість на рішення ідейних, соціальних, суспільно-політичних і інших болючих питань сучасності», - сказав він.

Також Васілій Салигін зачитав вітальні телеграми учасникам фестивалю від Прем’єр-міністра України Віктора Януковича й губернатора Білгородської області Євгенія Савченко.

За словами Олександра Кривцова, цей фестиваль - це конкретна робота з відродження духовності, зміцнення дружби між нашими народами. «Нам приємно, що в ході цього фестивалю розглядаються такі конкретні проекти, як видання спільного російсько-українського альманаху добутків українських і російських поетів і прозаїків, питання установи літературної премії «Харків-Москва», а також питання, пов’язані з поліпшенням вивчення російської мови в Україні й українській мові в Російській Федерації», - підкреслив він.

Від імені Надзвичайного й Повноважного Посла Російської Федерації в Україні Віктора Черномирдіна присутніх поздоровив Генеральний консул Російської Федерації в місті Харкові Андрій Яковлєв. Від себе особисто він побажав, «щоб всі ті ідеї й задуми, які народилися в ході фестивалю, знайшли своє логічне завершення».

Під час проведення фестивалю Харківською обласною радою й Білгородською Думою була заснована літературна премія «Слобожанщина». На церемонії відкриття фестивалю відбулося офіційне вручення премії - двом українським і двом російським авторам. Премії вдостоїлися:
- депутат Харківської обласної ради Олександр Романовський (Харків);
- член Союзу письменників Росії Анатолій Мирошниченко (Харків);
- прозаїк, журналіст Юрій Анциферов (Бєлгород);
- поет, член Союзу письменників Росії Віктор Череватенко (Бєлгород).

Під час церемонії відкриття фестивалю Валерій Ганічев передав Васілію Салигіну подарунок Харківщині від всіх письменників Росії - копію рукопису Михайла Шолохова «Тихий Дон», авторство якої, за його словами, було підтверджено зовсім недавно. Рукопис вирішено було передати центральній обласній бібліотеці ім. Короленко.

У ході церемонії пройшли літературні читання українських і російських письменників.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я