22 вересня в прес-центрі інформаційного агентства «Status quo» відбулася прес-конференція голови постійної комісії обласної ради по правових питаннях і регуляторній політиці В. Устіменко. Він розповів журналістам про роботу комісії, що він очолює, і про головні напрямки реформування місцевого самоврядування в Харківській області.

В. Устіменко повідомив, що за рішенням Президії обласної ради в Харківській області зараз проходить експеримент, який дозволить більш якісно вирішувати питання на території області, району, села. Експеримент забезпечить тісний контакт і взаємодію рад всіх рівнів в області. Саме із цією метою ухвалено рішення про необхідність створення Асоціації представників районних, міських, сільських, селищних рад. Уже існує статут цієї організації, у якому чітко визначені повноваження рад всіх рівнів. Члени Асоціації будуть комплексно вирішувати питання, спрямовані на забезпечення нормальної роботи рад, на забезпечення повноважень, які не прописані в законі про місцеве самоврядування. «Закон не дозволив, але й не заборонив нам діяти певним чином. Положення, які не забороняє цей закон, ми намагаємося реалізувати на території області за допомогою створення Асоціації», - сказав Віктор Устіменко.

Він підкреслив, що пропозиція про створення Асоціації була схвалена як представниками обласної ради, так і головами місцевих рад і міських голів.

Крім того, депутат повідомив журналістів, що при обласній раді створено консультативно-дорадчий орган, куди будуть входити представники районів, сіл, селищ. «Ми прийшли до висновку, що створення такого органу необхідно, і його рішення повинні бути обов’язкові до виконання. Повноваження, структура й завдання цих органів визначені. Більше того, органу будуть надані контрольні функції за виконанням рішень, які він приймає, а також за рішеннями рад всіх рівнів у Харківській області. Керівником консультативно-дорадчого органа буде голова обласної ради, заступниками - представники районів».

Інший аспект роботи, за словами В. Устіменка, - визначити повноваження районних, сільських, селищних рад, які не передбачені в ст. 26 Закону «Про місцеве самоврядування». Ці повноваження стосуються території, на якій працює та чи інша рада. Селищам буде рекомендуватися прийняти окремі устави, які будуть стосуватися діяльності конкретної територіальної громади. Тоді можна буде реалізовувати свої повноваження, не боячись того, що вони не зафіксовані в ст. 26 Закону «Про місцеве самоврядування». Наприклад, зміна території громади тепер буде можлива тільки за участю та з відома її представників.

Ще один напрямок - реалізація закону, що передбачає можливість створення на території села або селища органів самоорганізації населення, які будуть брати участь у рішенні тих або інших питань територіальної громади. Підготовлено положення, які вивчаються у всіх районах Харківської області.

Підбиваючи підсумок, В. Устіменко підкреслив, що рішення цього комплексу питань дозволить розбиратися з багатьма проблемами, що виникають в області, більш швидко й ефективно.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я