Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж (REEFMC) в межах співпраці з Радою Європи та Глобальним центром моніторингу пожеж (GFMC) організували ІІ Національний круглий стіл, присвячений обговоренню проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із природними пожежами». Участь у засіданні взяв заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач.

Під час роботи круглого столу в робочих групах було обговорено ключові проблеми запобігання виникнення пожеж, забезпечення готовності протипожежних служб до гасіння природних пожеж, ведення офіційної статистики, виявлення, моніторингу та реагування на природні пожежі, а також їх наслідків. В тому числі робота круглого столу була спрямована на вирішення проблеми сільськогосподарських палів, які не лише впливають на викиди вуглецю в атмосферу, але й часто стають причиною лісових пожеж.

Про пожежоохоронну ситуацію на Харківщини присутнім розповів заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач. Так, за його словами, з початку пожежонебезпечного періоду, який за розпорядженням Державного агентства лісових ресурсів України оголошено з 19 березня, на території Харківської області у лісових насадженнях  випадків лісових пожеж не виявлено.

«Наразі в лісових насадженнях оновлено засоби наочної агітації та проводяться профілактичні протипожежні роботи серед населення. Окрім того, організовано ведення профілактичної роботи в засобах масової інформації, в тому числі репортажі на телебаченні», – підкреслює заступник голови обласної ради.

Також, з метою недопущення лісових пожеж, держлісгоспами Харківщини в поточному році проведено потужну роботу, зокрема: укомплектовано штати лісових пожежних станцій та пункти зосередження пожежного інвентарю та лісові пожежні станції у відповідності до нормативів.

Крім того, звертаючись до присутніх, Володимир Сокоробагач наголосив, що для забезпечення належної охорони лісів від пожеж першочергово в 2019 році необхідне додаткове встановлення 4 пожежно-спостережних веж, 8 телевізійних систем спостереження, придбання 4 пожежних автомобілів, 2 малих пожежних модулів.

«Проблемним є те, що протягом останніх трьох років припинено державне фінансування виконання держлісгоспами лісоохоронних заходів, не виділяються державою кошти на авіаційне патрулювання, поновлення пожежної техніки та утримання працівників державної лісової охорони, – підкреслює він. – Держлісгоспи не мають можливості в повній мірі забезпечити поновлення пожежної техніки. В той же час технічне забезпечення гасіння лісових пожеж часто не відповідає сучасному рівню. Так, 42 пожежних автомобілі – 82 % від загальної кількості експлуатуються понад 16 років, частина з них технічно застаріла».

Заступник голови обласної ради висловив впевненість, що проведення вищезазначених заходів, взаємодія з органами місцевого самоврядування і влади та Головним управлінням ДСНС України у Харківській області дозволять забезпечити збереження лісів Харківщини від значного пошкодження лісовими пожежами.

На завершення за результатом ІІ Національного круглого столу було сформовано короткі узагальнення та рекомендації щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із природними пожежами».

DSC_5019
DSC_5030
DSC_5051
DSC_5068
DSC_5059
DSC_5120
DSC_5048
DSC_5099
DSC_5039
DSC_5113
DSC_5077
DSC_5056
DSC_5136
DSC_5043
DSC_5037
DSC_5058
DSC_5148

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я