Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань спільної власності територіальних громад області. Поміж інших питань обговорювався хід виконання робіт із реконструкції та збереження палацо-паркового комплексу «Садиба» у 2018 році.

Керівник обласного комунального підприємства «Знахідка» Валерія Попова, на балансі якого знаходиться палацово-парковий комплекс «Садиба», повідомила членам комісії, що за період з січня по листопад 2018 року територію комплексу відвідало 18 тис 768 осіб, вартість квитка складала 25 грн – дорослий, 15 грн – дитячий.

З 2018 року почала реалізовуватися обласна Програма збереження архітектурної спадщини Харківської області на період до 2023 року, якою передбачені першочергові ремонтно-реставраційні роботи по одному з найвизначніших архітектурних ансамблів Харківщини – «Садиби» у смт Шарівка Богодухівського району. Для реалізації програми Харківською обласною радою були передбачені кошти у сумі 1 млн 298 тис грн.

Для збереження та вирішення нагальних питань палацо-паркового комплексу в рамках програми у минулому році було сплановано та реалізовано низку заходів, серед яких – розробка науково-проектної документації для реабілітації «Садиби» (190 тис грн) та проектно-кошторисної документації на виконання першочергових протиаварійних робіт (810 тис грн), що були проведені у два етапи: І етап – вишукувальні, геологія та геодезія, попередні науково-проектні роботи. Робочий проект на першочергові протиаварійні роботи на верхній терасі та еркері палацу; ІІ етап – технічні обстеження, попередні науково-проектні роботи, виконання технічних звітів та попередній кошторис на протиаварійні заходи на пам’ятках архітектури.

Обов’язковим заходом було й занесення палацо-паркового комплексу «Садиба» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, для виготовлення необхідної облікової документації було витрачено кошти у сумі 98 тис грн. Розроблено також історико-архітектурний опорний план смт Шарівка для визначення межі історичного арсеналу та режиму використання території, реалізація склала – 199,5 тис грн. На сьогодні зазначена науково-проектна документація знаходиться в стадії погодження на місцевому рівні, після чого буде передана на затвердження в Міністерство культури України.

Окрім того, територію комплексу підключено до інтернет-мережі та встановлено камери відеоспостереження. На 2019 рік заплановано продовження ремонтно-реставраційних робіт у комплексі «Садиба».

Під час засідання постійна  комісія також розглянула низку кадрових питань, пов’язаних з продовженням дії контрактів із керівниками обласних комунальних підприємств. Після обговорення було ухвалено відповідні висновки та рекомендації.

IMG_6416
IMG_6480
IMG_6412
IMG_6528
IMG_6418
IMG_6497
IMG_6433
IMG_6465
IMG_6476
IMG_6483
IMG_6406
IMG_6526
IMG_6437
IMG_6519

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я