Голова Харківської обласної ради, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергій Чернов взяв участь у міжрегіональному практичному семінарі «Енергоефективність у громадах: нові виклики, нові можливості», який проходив у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова.

У семінарі також взяли участь: заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко; національний координатор Проекту ЄС «Угода мерів – Схід» в Україні Оксана Кисіль, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харкывської області Микола Тітов, ректор Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Володимир Бабаєв, представники селищних рад Харківщини та Сумщини, які є підписантами «Угода мерів – Схід».

Для обговорення учасникам семінару були запропоновані теми впровадження регіональної енергоефективної політики та енергоменеджменту в громадах, а також кращі практики реалізації енергоефективних заходів. Зокрема, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна виступила із доповіддю, присвяченій програмам та проектам у сфері енергоефективності для громад. Також під час семінару було презентовано новий навчальний курс для енергоменеджерів громад.

Звертаючись до присутніх, Сергій Чернов зазначив, що, у сучасному світі кожна країна змушена вирішувати комплекс проблем, пов’язаних із енергоефективністю. Для України ця тема особливо актуальна, оскільки  за оцінками експертів наша держава у більшості галузей споживає у три-чотири рази більше енергії порівняно з країнами ЄС.

«Безумовно, бути конкурентноздатними за таких умов нелегко. Маємо здійснювати активні кроки у напрямку впровадження інноваційних практик та передових технологій для енергозбереження, забезпечення енергоефективності у регіоні та країни в цілому. Передовсім, звертати увагу на провідні вітчизняні досягнення у цьому напрямі та готувати сучасних фахівців, котрі забезпечуватимуть якісні енергоефективні заходи в громадах», – підкреслив голова обласної ради.

Окрім того, практичною частиною заходу стало знайомство із новаціями університету ім. О. М. Бекетова у реалізації енергоефективних проектів та використанні альтернативних джерел енергетики. Учасники ознайомилися із уніфікованим лабораторним комплексом еколого-енергетичної безпеки, лабораторією систем керування світлотехнічними пристроями, лабораторією джерел світла та фотометрії, науково-дослідним центром світлотехнічних вимірювань.

Захід проходив за ініціативою Харківської обласної ради, як територіального координатора Проекту ЄС «Угода мерів – Схід», Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області та за інституційної підтримки Проекту ЄС «Угода мерів – Схід» в Україні.

Довідково:

Харківська обласна рада з листопада 2014 року долучилася до ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» як територіальний координатор, уклавши Угоду з Генеральним Директоратом з Енергетики Європейської Комісії.

Угода Мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Керуючись цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

IMG_7216
IMG_7225
IMG_7229
IMG_7366
IMG_7232
IMG_7234
IMG_7252
IMG_7340
IMG_7278
IMG_7341
IMG_7342
IMG_7355
IMG_7367
IMG_7370
IMG_7519
IMG_7392
IMG_7459
IMG_7390
IMG_7514
IMG_7406
IMG_7448
IMG_7423
IMG_7320
IMG_7506
IMG_7386
IMG_7494
IMG_7479
IMG_7330
IMG_7439
IMG_7465
IMG_7495
IMG_7162
IMG_7189
IMG_7177
IMG_7180
IMG_7188
IMG_7157
IMG_7197

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я