У музейному комплексі Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова, де діє Музей письменника і громадського діяча України Сергія Пилипенка та виставка скульптур Міртали Пилипенко, відбулася презентація культурологічного видавничого проекту. Участь у заході взяв голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Голова Харківської обласної ради відкриваючи захід, зауважив, що останніми днями життя університету насичене цікавими заходами й сьогоднішній - не вийняток.

«Це дійсно визначна подія у культурному житті міста  - презентації культурологічного проекту й виставки сучасних видань творів родини Пилипенків. Насліддя, що ми отримали завдяки письменницькій діяльності Сергія Пилипенка та Тетяни Кардиналовської, важко переоцінити. І тому нашим обов’язком є його збереження та передача культурного спадку наступним поколінням», - підкреслив Сергій Чернов.

Глава родини Сергій Пилипенко - український письменник «Ростріляного відродження», автор близько тридцяти книг оповідань і байок, засновник і керівник Спілки селянських письменників "Плуг". Він жив у харківському Будинку Слово, багато зробив для шевченкознавства Харкова та був автором пам'ятника Тарасу Шевченку, розповідають організатори події.

Дружина Тетяна Кардиналовська і дві доньки письменника Ася Гумецька і Міртала Пилипенко прославили Україну своєю творчістю у світі, та присвятили своє життя увічненню пам'яті Сергія Пилипенка.

Як зазначив ректор університету Володимир Бабаєв, у проекті віднайдено нові, на жаль трагічні, сторінки історії 20-30х років минулого сторіччя.

«Багато хто питає, чому Музей Сергія Пилипенка знаходиться у нашому університеті. Саме працівники нашого університету у ході досліджень випадково знайшли нові невідомі факти, що стосувалися життя видатного діяча. Вони настільки прониклися його громадянською та творчою діяльністю, що запропонували відкрити стенд, присвячений родині Пилипенків, що згодом перетворився у музей, який був створений за допомогою дочок Сергія Пилипенка. Вони зробили усе, аби увічнити пам'ять батька  у Харкові, де він був розстріляний у 1934 році», - розповів Володимир Бабаєв.

У ході заходу його учасники ознайомилися з біографією і творчим спадком кожного члена родини. Так, їх вірші різними мовами прочитали студенти закладу.

Окрім того, до уваги учасників заходу були представлені прижиттєві видання творів письменника і громадського діяча України Сергія Пилипенка, його дружини та доньок:

  • Сергій Пилипенко «Тисячі в одиницях». Збірка творів прижиттєвих видань.
  • Кардиналовська Тетяна. «Невідступне минуле». Із продовженням, написаним її доньками Асею Гумецькою й Мірталою Пилипенко «Від темряви до світла». Передмови академіка НАН України Миколи Жулинського та видатного українського вченого-славіста Юрія Луцького (Канада).
  • Гумецька Ася. «Вибрані філологічні праці».
  • Пилипенко Міртала. «Шлях до себе». Збірка поезій чотирма мовами.
  • Пилипенко Міртала. «Іскри думок». Авторський фотоальбом скульптур з особисто написаними віршами українською та англійською мовами.

Від імені Асі Гумецької та Міртали Пилипенко Видавництво видавництвом «Київ – Париж – Дакар» також передало в дар бібліотекам міста Харкова примірники виданих ним книг.

Довідково: Загальноукраїнський культурологічний видавничий проект, присвячений творчій та науковій спадщині видатної української родини Пилипенків: письменника і громадського діяча України першої третини ХХ ст. Сергія Пилипенка, письменниці й перекладача Тетяни Кардиналовської, ученого-славіста, професора Мічиганського університету Асі Гумецької (США), скульптора і поета Міртали Пилипенко (США) впроваджений видавництвом «Київ – Париж – Дакар» за сприяння Міністерства культури України та Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України, за участі ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.

IMG_7682
IMG_7782
IMG_7748
IMG_7751
IMG_7736
IMG_7762
IMG_7817
IMG_7734
IMG_7803
IMG_7770
IMG_7829
IMG_7793
IMG_7822
IMG_7840
IMG_7872
IMG_7879
IMG_7868
IMG_7799
IMG_7850
IMG_7687
IMG_7692
IMG_7698
IMG_7723

Президент України
Верховна рада України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я