Під час міжобласного Форуму «Партнерство заради сталого розвитку громад: зміцнення економічного потенціалу на місцях» голова Харківської обласної ради Сергій Чернов підбив підсумки роботи першого дня роботи форуму.

Сергій Чернов підкреслив, що дискусія пройшла успішно, та зазначив, що виділив для себе п’ять пунктів із виступів, які лунали у цій залі. «Перше – у нас однакова законодавча база, ми живемо в однакових умовах, але є території, де спостерігається стагнація, та водночас є такі, де є розвиток. Це говорить про те, що там підготовлені кадри, менеджери, які вміють розпоряджатися ресурсами, коштами, своєю командою і сьогодні працюють на розвиток громади, регіонів, держави», – сказав очільник облради.

Друге, за словами Сергія Чернова, це час: все можна змінити у своєму житті, щось перебудувати, виправити помилку, але не можна повернути час.

Третє – інвестиції та кошти. Дуже важливо навчитися презентувати свою громаду для залучення коштів, довести інвестору, що саме конкретна громада повинна перемогти та взяти кошти.

«Четверте, – зазначає голова облради, – громадянське суспільство. Люди відчули, що можуть відбуватися зміни і вони в цьому житті здатні впливати на ці зміни. І найголовніше, їх треба залучити до підготовки проектів, прийняття рішень. І на завершення, тема децентралізації для мене найголовніша. За це переживаю, бо результат важливий для держави. Найголовніше вже є маса успішних громад, яка, переконаний, не дозволить повернути назад. Маємо доводити кращими практиками та успішними проектами, що цей напрям вибрано правильно».

Так, у ході першого дня Форуму, його учасники розглянули низку важливих питань.  Під час обговорення сталого розвитку громад з використанням геоінформаційних систем, було акцентовано на важливості запровадження передових ГІС технологій, що дозволяють приймати рішення щодо розвитку громади на основі аналізу даних.

Обговорюючи практичне застосування геоінформаційних систем в Україні учасники на прикладі схем 10 громад-моделей Програми місцевого системного розвитку розглянули представлений підхід проекту USAID «Агросільрозвиток» до застосування ГІС технологій у сталому розвитку громад.

Спілкуючись один з одним, представники експертного середовища поділилися міркуваннями, щодо найкращих методів застосування ГІС технологій для українських ОТГ, привели відповідні приклади та продемонстрували підходи функціонування.

Окрім того, у форматі сесії питань-відповідей експерти з різних галузей  розглянули питання формування та внутрішню динаміку процесу фінансування сталого та інноваційного розвитку громад шляхом залучення інвесторів, донорів тощо.

IMG_3187
IMG_2947
IMG_2963
IMG_2981
IMG_2973
IMG_2993
IMG_3033
IMG_3000
IMG_3078
IMG_3049
IMG_3003
IMG_2985
IMG_3010
IMG_3025
IMG_3180
IMG_3057
IMG_3061
IMG_3160
IMG_3063
IMG_3124
IMG_3064
IMG_3133
IMG_3146
IMG_3110
IMG_3185
IMG_3134
IMG_3121
IMG_3159
IMG_3102
IMG_3197
IMG_3198
IMG_3201
IMG_3211

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я