Про це повідомив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов у ході свого візиту до Харківського обласного будинку дитини «Гіппократ».

Як повідомив Сергій Чернов, саме завдяки тісній співпраці обласного будинку дитини «Гіппократ» з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ вдалося впровадити унікальні методики реабілітації для дітей з інвалідністю, засновані на мультидисциплінарному підході та обов’язковому залученню батьків. На його думку, це унікальний досвід реалізації  проекту, аналогів якому в Україні немає.

«Більше того, нами було ідентифіковано та залучено до навчання заклади, що вже розпочали або планують надавати послуги з реабілітації для дітей з особливими потребами у районах Харківської області», - зазначає директор закладу Роман Марабян.

За його словами, раніше у закладі перебували 150 дітей-сиріт та майже всі наразі виховуються у прийомних родинах. У будинку дитини на сьогодні -  15 дітей із важкими патологіями.

«Як і багато інших закладів охорони здоров’я обласного значення, ми стали неприбутковим комунальним підприємством, і це дозволило нам частково змінити нашу структуру. Були відкриті відділення паліативної допомоги дітям, медичної реабілітації, приймально-діагностичне відділення та раннього втручання. Діємо за міжнародними стандартами, у нас працює міждисциплінарна команда медиків та педагогів, які розробляють план допомоги кожній дитині», - розповідає Роман Марабян.

Координатор німецької федеральної компанії GIZ в Харківській області Денис Ткачов зазначив, що в  рамках проекту в заклад було інвестовано 8,5 млн грн.

«Проведено ремонтні роботи самої будівлі та зроблено комплексну термомодернізацію, що дасть змогу економити близько 20% енергоресурсів щороку. В рамках термомодернізації  замінені вікна, проведено утеплення фасаду, відремонтовані запасні виходи, побудовані пандуси», - каже Денис Ткачов.

Проте найголовніше, зазначає він, це інвестиції в навчання та підвищення кваліфікації фахівців не тільки цього закладу, а й інших реабілітаційних центрів області, які були створені протягом останніх двох років.

Загальний бюджет реалізованих навчальних програм та програм підвищення кваліфікації - близько 1,3 млн грн. Безпосередньо до закладу було передано реабілітаційного обладнання на суму 1 млн 70 тис грн (обладнання для сенсорної кімнати, спеціалізовані тренажери та устатковування, комп’ютерна техніка).

Щодо підготовки фахівців, які будуть готові працювати з особливими дітьми, то навчання проходили мультидисциплінарні команди з семи закладів Харківської області (три – з міста Харкова та по одному з Богодухова, Краснограда, Лозової, Чугуєва). Крім того, до другого етапу програми навчання були включені ще й команди з одного закладу з Сєвєродонецька та одного з Краматорську.

Цей проект, наголошує голова облради, дав можливість  не тільки зміцнити лікувальний заклад, але й створити потужний методичний центр.

«У період проведення другого етапу реформи плануємо здійснити аудит всіх спеціалізованих  підприємств і служб такого характеру, комунальних, приватних, державних. В області має бути єдине й комплексне бачення підходів їх функціонування. А також розуміння, хто та в якому обсязі вкладатиме кошти, аби цей унікальний проект працював багато років», - говорить Сергій Чернов.     

«На сьогодні обласна влада вважає розвиток цього напряму пріоритетним. Фактично маємо цілу мережу реабілітаційних центрів. І наше завдання – покрити всю територію області такими закладами, щоб вони були взаємопов’язаними та обмінювалися кращими практиками. Треба дійти до кожної такої родини, простягнути руку професійної допомоги і працювати разом», - зауважив голова  обласної ради.

За словами фахівців, каже Сергій Чернов, близько 6 тисяч дітей в області мають вади фізичного здоров’я і близько 30 тисяч потребують лікування психічного здоров’я. 

«Важливо, що тепер батьки таких дітей знають, куди їм звертатися за допомогою у лікуванні та навчанні.  І завдяки сучасному обладнанню і високопрофесійним фахівцям їм тут надають необхідну допомогу», - сказав очільник облради.

За задумом організаторів програми, Харківський обласний будинок дитини «Гіпократ» бере на себе 20% пацієнтів з найбільш складними випадками, а інші 80% матимуть можливість отримувати послуги безпосередньо в своїх громадах. При цьому команда Обласного будинку дитини ще й виконує роль методичного центру, консультуючи своїх колег в регіонах.

IMG_4936
IMG_4919
IMG_4921
IMG_4926
IMG_4931
IMG_4929
IMG_4932
IMG_4961
IMG_4940
IMG_4951
IMG_4962
IMG_4968
IMG_5012
IMG_4970
IMG_5032
IMG_4981
IMG_5007
IMG_4987
IMG_5025
IMG_5055
IMG_5061
IMG_5062
IMG_5068
IMG_5073
IMG_5081
IMG_5076
IMG_5083

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я