У селищі Краснопавлівка Лозівського району голова Харківської обласної ради Сергій Чернов зустрівся з колективом Комплексу водопідготовки «Дніпро» відокремленого підрозділу КП «Харківводоканал».

Сергій Чернов наголосив, що підприємство має стратегічне значення, оскільки забезпечує безперебійну подачу води до населених пунктів Лозівського, Первомайського та Харківського районів, у тому числі, до районного та обласного центрів. При тому, що відстань до Харкова приблизно 120 км, а комплекс постачає близько 23% від загальної подачі води на місто.

«Обласна рада виділила з бюджету  3,7 млн грн, на які до кінця року планується проведення усіх необхідних експертиз, розробка проектно-кошторисної документації, залучення експертів і фахівців, які допоможуть визначити план роботи – ремонтувати, реконструювати чи взагалі будувати нову гілку водопостачання», – повідомив Сергій Чернов.

Від таких підприємств, переконаний голова обласної ради, залежить не тільки безперебійна подача води до населених пунктів, а й доля та життєдіяльність кожної сім’ї, починаючи від робочого місця. І друге, не менш важливе – наповнення районного бюджету. Це і реалізація багатьох соціальних програм, заробітна плата робітників соціальної сфери та інше.

«Ознайомившись на власні очі з усім технологічним процесом, чітко розумію першочергові завдання, над якими потрібно починати працювати, – сказав Сергій Чернов. – Так склалося, що з шести груп подачі води працює одна. Насоси та інше обладнання за багато років вже вичерпали себе, постійні пориви – це знову втрати, витрати, ризики. До того ж, коефіцієнт корисної дії може бути відсотків на 20 вище, а це й собівартість подачі і пряма залежність тарифів».

Голова обласної ради також планує звернутися за підтримкою й до Екологічного фонду держави: «Я дещо проконсультувався з колегами і напевно таку масштабну роботу треба розбивати на кілька черг. У першу чергу, включати заміну насосів, щоб на декількох лініях поставити сучасне обладнання і почати думати над тим, яким чином знизити собівартість подачі води. Можливо насамперед необхідно зменшити використання електроенергії з тих міркувань, що вона по собівартості має велику питому вагу».

Комплекс водопідготовки «Дніпро» працює цілодобово, на позмінному режимі роботи. Колектив нараховує 478 робітників, які забезпечують підйом, обробку та подачу питної води – 140-150 тис.м3/добу для міст Харків, Лозова, а також ряду населених пунктів Лозівського, Первомайського та Харківського районів.

До комплексу водопідготовки «Дніпро» входять три виробничі майданчики та магістральні водогони на місто Харків та водогони на Лозову у дві нитки, які проходять по чотирьом районам Харківської області.

Комплекс здійснює виробничий контроль на всіх стадіях технологічного процесу від забору води з водосховища до подачі її в Лідновські резервуари, планово-поперджувальні капітальні й поточні ремонти будівель, споруд та обладнання, а також матеріально-технічне забезпечення виробництва, виробниче навчання та підвищення кваліфікації кадрів та інше.

IMG_5765
IMG_5203
IMG_5131
IMG_5152
IMG_5161
IMG_5164
IMG_5167
IMG_5248
IMG_5252
IMG_5264
IMG_5270
IMG_5173
IMG_5274
IMG_5185
IMG_5282
IMG_5285
IMG_5287
IMG_5174
IMG_5307
IMG_5300
IMG_5308

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я