На території Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди відбувся щорічний культурно-мистецький захід «Містерії Купала з Григорієм Варсавою». У одному з наймасовіших святкувань Івана Купала на Харківщині взяв участь перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко.

Фольклорно-етнографічне свято «Містерії Купала із Григорієм Варсавою» у Сковородинівці – одне із наймасовіших на Харківщині, основною метою якого є збереження і популяризування пісенно-обрядового, танцювального, ігрового мистецтва Слобожанщини. Традиційно цей культурно-мистецький захід проходить вже шістнадцятий рік поспіль, під час якого, кращі колективи Харківщини знайомлять гостей із піснями й іграми купальського циклу.

Під час святкування основному заходу передувала урочиста частина – вшанування українського письменника Григорія Сковороди. Зокрема, керівництво області в знак пам’яті про видатного земляка поклали квіти до його могили та відвідали знамениту Сковородинівську криницю в Бабаївському лісі, яку знають далеко за межами Харківщини.

«Майже рік тому завдяки участі громади Золочивщини в обласному конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє» було відреставровано цілий комплекс «Криниця Сковороди», де видатний український поет, педагог, філософ Григорій Савич Сковорода написав відомі на весь світ 15 Харківських байок і деякі філософські трактати. Тому сьогодні на нас покладено велику відповідальність, не тільки зберегти культурно-історичну пам’ятку, а й передати її майбутньому поколінню, виховати у нього повагу до свого рідного краю», – підкреслив Віктор Коваленко звертаючись до громади.

Цього року під час святкування Івана Купала на жителей та гостей Сковородинівки очікувало театралізоване шоу від кращих майстрів краю: виступ Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю, а також фольклорних, танцювальних та аматорських колективів Харківської області – від аутентичного співу до сучасної української естради.

До того ж, усі бажаючі могли відвідати художній пленер, виставку робіт місцевих вишивальниць «Скульптурне коло Г. Сковороди», оглянути роботи із серії портретів українського мислителя пересувної виставки присвяченій 300-річчю від дня народження письменника «Всякому сердцу своя есть любовь», виставку-продаж різних видів декоративно-ужиткового мистецтва не лише Харківської області, а й інших областей України та сувенірної продукції, що пов’язана зі святом Івана Купала.

Окрім того, відвідувачам було презентовано театралізоване дійство на березі музейного ставу, охочі пускали вінки на воду та стрибали через багаття. Для дітей працював майданчик, на якій фольклорні колективи Харківської області провели майстер-класи з традиційних дитячих ігор і забав Слобожанщини.

«Сьогоднішній культурно-мистецький захід видався за усі шістнадцять років наймасштабнішим, в Бабаївському лісі зібралося кілька тисяч осіб, які люблять Україну і поважають її традиції. Нехай чарівне свято Івана Купала принесе трохи доброї магії наше життя – купальське вогнище очистить нас від усіх хвороб та негараздів, а легендарний цвіт папороті подарує віру в надзвичайне та дивовижне», – вітаючи присутніх на святі сказав перший заступник голови Харківської обласної ради.

DSC_2145
DSC_1945
DSC_1846
DSC_1958
DSC_2016
DSC_2018
DSC_1816
DSC_2060
DSC_2101
DSC_2122
DSC_1941
DSC_1995
DSC_1969
DSC_1939
DSC_2133

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я