Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов узяв участь у дискусії з питань розвитку сільськогосподарської галузі та поспілкувався із провідними аграріями Харківщини.

З представниками Харківської області, які входять до громадської спілки «Всеукраїнська Аграрна Рада», Сергій Чернов обговорив принципові питання, що стосуються насамперед земельних відносин в державі, подальшого розвитку сільськогосподарського товарного виробництва про кооперацію, як спосіб збільшення прибутковості та ефективності малих і середніх аграрних підприємств.

«Радий нагоді поспілкуватися із фахівцями сільськогосподарської галузі, які об’єднали свої зусилля у велику аграрну раду заради однієї спільної мети – організації такої системи в державі, яка б сприяла захисту аграріїв і фермерів, усіх, хто розвиває вітчизняне виробництво на селі», – звертаючись до присутніх, сказав Сергій Чернов.

Своєрідним маркером, за його словами, є ставлення до перспектив та умов запровадження ринку землі. На переконання голови облради, реальну ціну землі ще потрібно встановити:

«Поки що я категорично проти можливості запустити іноземний капітал та скупати землі, які в Україні недооцінені. Немає ладу документообігу, немає чітко встановлених меж, не проведена інвентаризація. Відкриття ринку землі – справа не найближчої перспективи. Спочатку потрібно внести зміни до Конституції і законодавчо закріпити право розпоряджатися і обробляти землю винятково за громадянами України».

На думку Сергія Чернова, держава поки що не готова до такого кардинального кроку, необхідно ретельно зважити усі ризики, тим паче в країні й досі має місце земельне рейдерство.

«Незалежно від того, йдеться про невеликий город, фермерське господарство, земельний пай чи крупне товарне виробництво українці мають бути захищені Конституцією та законами, отримати належні документи, а також першочергове право розпорядитися цією землею», – спілкуючись із аграріями підкреслив він.

Йшлося і про якісний обробіток землі, про справедливе оподаткування та необхідність створення державної програми, яка б стимулювала розвиток тваринництва, що забезпечить не тільки нові робочі місця, а й податки для бюджетів усіх рівнів:

«Кожен, хто працює на землі, має сплачувати податки. Аграрний сектор України виробляє сьогодні 17% валового внутрішнього продукту, а також дає 40% валютної виручки. Завдяки цим коштам формуються місцеві бюджет, громади можуть реалізовувати інфраструктурні проекти у сільський місцевості, захищені освітянська, медична, соціальна сфери».

Аграрії Харківщини одностайними були у тому, що держава має не випускати з поля зору механізми ціноутворення, пільгового оподаткування, стимулювання будівництва тваринницьких ферм.

IMG_7337
IMG_7282
IMG_7323
IMG_7362
IMG_7349
IMG_7375
IMG_7377
IMG_7284
IMG_7379
IMG_7405
IMG_7350
IMG_7511
IMG_7439
IMG_7450
IMG_7459
IMG_7462
IMG_7484
IMG_7432
IMG_7505
IMG_7587
IMG_7599

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я