28 листопада відбулась робоча нарада голови Харківської обласної ради Васілія Салигіна з редакторами районних засобів масової інформації. Мета зустрічі – проаналізувати ситуацію, що склалася з випуском районних газет в області внаслідок недосконалості чинного законодавства та неврегульованості нормативної бази, та знайти можливі шляхи щодо вирішення проблемних питань. 

У нараді також взяли участь заступник голови Харківської обласної ради М. Вишневська, голова постійної комісії з питань бюджету Л. Чуб, голова постійної комісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації Л. Стрижко, начальник контрольно-ревізійного управління в Харківській області О.Дуболазов, директор Харківської дирекції Українського Державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» В.Гулян, начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації С. Овсянніков, начальник управління у справах інформації обласної державної адміністрації О.Липчанський, заступник голови Асоціації регіональної преси Харківщини В.Романенко.

Починаючи нараду, голова обласної ради В. Салигін підкреслив, що сьогодні майже у всіх районах області мають місце складні взаємовідносини між співзасновниками газет і редакціями. Тому, враховуючи, що в області діє близько тридцяти друкованих видань, співзасновниками яких є районні ради та райдержадміністрації, вкрай необхідно забезпечити впорядкування статутно-реєстраційних документів редакцій та газет.

«Хотів би вислухати усіх, щоб ви поінформували про реальну ситуацію на місцях та внесли свої пропозиції щодо покращення діяльності районної преси, налагодження та поліпшення відносин із співзасновниками», - зазначив В. Салигін.

Представників ЗМІ не потрібно просити двічі, тому бесіда виявилась відвертою, обговорення палким та багатим на емоції. У той же час вони дякували голові обласної ради за організацію подібної зустрічі, бо, за їхніми словами, облдержадміністрація вже тривалий час не надає їм ані методичної, ані правової допомоги.

За підсумками наради голова обласної ради В. Салигін дав ряд доручень головам постійних комісій обласної ради та управлінням обласної державної адміністрації. Крім того, учасники зустрічі підтримали пропозицію Асоціації регіональної преси Харківщини направити відповідні звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Наприкінці зустрічі Васілій Салигін звернувся до редакторів районних видань. «Хочу зауважити, що зі свого боку редакції повинні забезпечувати на шпальтах своїх видань високу якість журналістики, мати професійну гідність та гордість і не виходити з пустими сторінками газет. Необхідно спілкуватись, домовлятись. Тож сподіваюсь на подальше порозуміння між усіма учасниками сьогоднішньої наради та на плідну співпрацю», - сказав він. 


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я