Дорогі земляки!

Шановні депутати та голови рад усіх рівнів!

Шановні міські, селищні, сільські голови, всі працівники органів місцевого самоврядування!

 

Сердечно вітаю вас та всіх жителів територіальних громад Харківщини з Днем місцевого самоврядування!

Традиції місцевого самоврядування властиві слов’янським народам з часів Київської Русі, «Руської Правди» Ярослава Мудрого та  Конституції Пилипа Орлика. Водночас місцеве самоврядування – це один з основних принципів сучасного європейського регіоналізму. Це саме ті підвалини, на яких  будується громадянське суспільство. Місцеве самоврядування - один  з основних елементів устрою демократичної держави. Гарантоване Конституцією та законами право громад та їх представницьких органів самостійно вирішувати питання регіону – головний сенс місцевого самоврядування.

Для України надзвичайно актуальним є розширення правових, політичних та економічних повноважень самоврядних органів. Їм потрібно активніше долучатися до управлінні регіональними і державними справами.

Отримавши від людей на виборах довіру й найвищі повноваження, органи місцевого самоврядування повинні мати дієві важелі впливу на економічну ситуацію. Сьогодні таких важелів недостатньо. Але ми прагнемо змінити ситуацію.

Впевнений, регіони отримають більше самостійності, а центр буде не розподіляти ресурси, а стимулювати регіони до розвитку економіки. Тоді всім нам вдасться зробити набагато більше для процвітання рідної Харківщини.

Впевнений, що майбутнє України як демократичної, європейської держави, невідривно пов’язане із міцною та розвиненою системою самоврядування.

Бажаю всім жителям Харківщини, всім, хто працює на благо територіальної громади та відстоює її інтереси, оптимізму, енергії і наснаги у вирішенні непростих проблем сьогодення, втілення найкращих планів і задумів в ім’я становлення справжнього народовладдя і укріплення демократичних засад у нашій державі. Зі святом, дорогі земляки!


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я