Сергій Чернов зустрівся з американськими журналістами, які прибули до Харкова в рамках програми обміну досвідом з обласною газетою «Слобідський край». Каліфорнійські журналісти з «The Desert Sun» Сем Мертц та Омар Орнелас вперше в Україні. Тому розмова була тривалою і стосувалася багатьох аспектів нашого життя.

Журналістів цікавив процес реформ в Україні, зокрема, поступ децентралізації; ситуація з переселенцями, їх працевлаштування, облаштування побуту, перелік сервісів, які вони отримують. Йшлося про зміни, що відбуваються у сфері медицини та оновлення інфраструктури в сільській місцевості.

Подекуди американські журналісти ставили провокативні запитання, тим самим пожвавлюючи бесіду.

Так, приміром, після вичерпної розповіді Сергія Чернова про об’єднання громад, що триває вже впродовж шести років, Сем Мертц поцікавився: це потрібно Україні, щоб вступити до Європейського Союзу?

«Це потрібно саме Україні, – підкреслив Сергій Чернов – Без формування насамперед спроможного базового рівня наша держава немає інших перспектив для розвитку. Реформа децентралізації змінила ще й стан місцевих бюджетів. Тепер в громадах залишається більше коштів, що робить їх спроможними у виконанні власних функцій. А в перспективі модернізація всіх сфер, зміцнення економіки та зростання рівня життя, переконаний, будуть підставою для запрошення нашої країни до членства у Євросоюзі. Проте реформи, наголошую, потрібні саме нам, українським громадянам».

Про економічну співпрацю, прикордонні території та головні виклики для людей пострадянського простору говорив також голова облради з американськими журналістами.

«Головний виклик для людей пострадянського простору – навчитися бути активними, залучатися до життя громад, ініціювати зміни та втілювати їх. Переконаний, коли цей бар’єр буде подолано, оновлення країни відбуватиметься швидше. Адже країна – це великий дім. Маємо навчитися порядкувати у ньому й бути гарними господарями», – резюмував Сергій Чернов.

IMG_9552
IMG_9539
IMG_9542
IMG_9562
IMG_9566
IMG_9573
IMG_9575
IMG_9577
IMG_9595
IMG_9587
IMG_9609

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я