Перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко взяв участь у зустрічі зі співголовою Міждержавної Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, Міністром з питань захисту навколишнього середовища Держави Ізраїль, Міністром у справах Єрусалиму та Спадщини – Зєевом Елькіним.

Сторони обговорили поглиблення співробітництва Харківської області з Державою Ізраїль, а також торкнулись питань довгострокової торговельно-економічної співпраці та відзначили значні перспективи розвитку за цим напрямком.

Зєев Елькін висловив сподівання, що нещодавно підписаний договір про зону вільної торгівлі, який набере чинності з початку 2020 року надасть імпульс динамічному зростанню товарообігу між Україною та Державою Ізраїль, в тому числі й з Харківщиною.

«Українські товаровиробники отримають переваги від лібералізації ринку товарів Ізраїлю та можливості для бізнесу – як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва», – підкреслив ізраїльський міністр.

У ході зустрічі обговорювалися й перспективні питання розширення співпраці Харківщини з Ізраїлем, пов’язані з розвитком науки, освіти, ІТ та інвестиційної привабливості регіону.

Зокрема, Віктор Коваленко наголосив, що Харківська область гарний майданчик для іноземних інвесторів: «Безліч підприємств Харківщини впроваджують усе більше нових технологій, щоб бути конкурентоспроможними на зовнішніх ринках, збільшувати експорт і залучати іноземні інвестиції».

Що стосується освітньої сфери, то перший заступник голови обласної ради звернув увагу пана Зєева Елькіна на можливе впровадження деяких програм з обміну досвіду та підвищення кваліфікації.

«У 2018-2019 роках у п’ятнадцяти закладах вищої освіти Харкова навчаються 940 громадян Держави Ізраїль. Окрім того, шість закладів вищої освіти Харківської області мають угоди про співробітництво з чотирма відповідними установами Ізраїлю. Вважаю, було б корисно впровадити програми обміну досвідом – як для школярів, так і для студентів, а можливо й розглянути програми підвищення кваліфікації для шкільних вчителів та викладачів вищих навчальних закладів», – запропонував Віктор Коваленко.

На завершення, співголова Міждержавної Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва висловив зацікавленість у встановленні міцних та взаємовигідних відносин між Державою Ізраїль та Харківським регіоном.

IMG_2430
IMG_2448
IMG_2451
IMG_2463
IMG_2475
IMG_2466
IMG_2488
IMG_2474
IMG_2473
IMG_2443
IMG_2445

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я