З нагоди Дня Державного Прапора України у центрі Харкова на Майдані Конституції відбулася урочиста церемонія підняття українського стяга. У заході взяли участь перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко, народні депутати та депутати облради, керівники Харківщини, представники іноземних делегацій, громадських і політичних організацій, ветерани та військовослужбовці Харківщини.

Вперше український народ започаткував святкування Дня Державного прапора України 23 серпня 2004 року. І вже п’ятнадцять років поспіль із гордістю продовжує вшановувати головну святиню нашої державності та уособлення національного духу.

А сьогодні протягом святкового дійства сотні харків’ян разом з керівництвом області, зібравшись на площі Конституції, продовжили торішню важливу традицію – флешмоб єднання українського народу та склали з прапорів напис «Харківщина вітає з Днем Прапора».

Окрім того, студентська та учнівська молодь, діти, спортсмени й волонтери під час флешмобу виконали спортивно-хореографічні композиції «Прапор України», «Спортивний мікс», «Шоу Прапорів» тощо.

Як підкреслив перший заступник голови обласної ради: «Сьогодні під синьо-жовтим стягом наші співвітчизники демонструють видатні трудові, наукові, культурні і спортивні досягнення. Тим самим вшанування українського прапора на світовій арені підтверджує наші споконвічні прагнення до миру, здобутків у всіх сферах життя та цивілізаційний поступальний розвиток.

Від усього серця бажаю дорогим землякам, щоб життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: блакитно-мирним, як небесна височінь, та жовто-золотавим, як пшеничні лани України! Доброго здоров’я, добробуту і щастя кожній родині», – по завершенню сказав Віктор Коваленко.

Довідково:

Згідно з Указом Президента України, з 23 серпня 2004 року наша країна відзначає День Державного Прапора.

Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.

У 18 столітті козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор.

В 1917-1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни.

IMG_2591
IMG_2568
IMG_2504
IMG_2583
IMG_2741
IMG_2495
IMG_2687
IMG_2520
IMG_2498
IMG_2501
IMG_2729
IMG_2561
IMG_2672
IMG_2615
IMG_2606
IMG_2570
IMG_2545
IMG_2804
IMG_2795
IMG_2899
IMG_2852
IMG_2891
IMG_2896
IMG_2855
IMG_2866
IMG_2875
IMG_2580

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я