Під час розмови у Харківському прес-клубі про стан та перспективи децентралізації та адміністративно-територіальної реформи президент, Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов наголосив, що наступні вибори до органів місцевого самоврядування мають відбуватися на новій територіальній та правовій основі.

Сергій Чернов нагадав, що наступного року мають відбутися чергові вибори до місцевих рад. «Моя особиста позиція, з якою погоджуються мої колеги по Українській асоціації районних та обласних рад, що це повинні бути чергові вибори, а не позачергові. Відповідне рішення було схвалено Правлінням Асоціації. Немає ніякої необхідності прискорювати виборчий процес, йти на поводі політичних технологів, які змагаються за рейтинги в рамках політичних проектів. Я завжди наголошував, що велику політику не можна переносити у площину місцевого самоврядування. Місцевому самоврядуванню без того вистачає справ, навіть відповідно до чинного законодавства», – сказав Сергій Чернов.

В Українській асоціації районних та обласних рад вважають, що чергові місцеві вибори мають пройти на новій територіальній основі. Територія України має бути повністю покрита спроможними об’єднаними територіальними громадами; проведено моделювання укрупнення районів; здійснено чітке розмежування повноважень між представницькою та виконавчою владою, а також між місцевим, районним та обласним рівнями.

«У нас є рік, щоб підготуватися до місцевих виборів. Прийняти зміни до Конституції, цей процес можливо завершити не раніше лютого наступного року. Після того, прийняти належні законодавчі акти та відповідні нормативні урядові документи, які забезпечать впровадження у життя передбачені зміни. Таким чином підійти до жовтня 2020 року з врегульованою правовою системою , яка дасть імпульс становлення  місцевого самоврядування, нові можливості для розвитку кожної громади та усіх регіонів», – наголосив Сергій Чернов.

Крім того, Сергій Чернов повідомив, що Українська асоціація районних та обласних рад звернула увагу керівництва держави на недосконалість виборчого законодавства. «При формуванні місцевих рад, третє скликання поспіль проводяться експерименти. Наприклад, обласна рада п’ятого скликання формувалася виключно за партійними списками. У шостому скликанні половину депутатів обирали за мажоритарною системою, половину – за пропорційною. Поточне скликання формувалося із застосуванням відкритих списків, але таким чином, що у Харківській обласній раді, зокрема, не представлений Шевченківський район, місто Люботин. Тобто, не має рівного представництва територій. В інших областях ситуація така ж саме. Отже система дискредитує себе в очах виборців».

IMG_6892
IMG_6742
IMG_6761
IMG_6813
IMG_6788
IMG_6808
IMG_6779
IMG_6810
IMG_6898
IMG_6888
IMG_6900
IMG_6929
IMG_6729
IMG_6838
IMG_6907
IMG_6903
IMG_6910
IMG_6917
IMG_6920
IMG_6925
IMG_6805
IMG_6853
IMG_6894
IMG_6868
IMG_6856
IMG_6872
IMG_6847
IMG_6890
IMG_6880
IMG_6933

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я