Під час круглого столу «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: проблеми та перспективи», перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов запропонував нові назви для адміністративно-територіальних утворень, які на його переконання,  відповідатимуть суті та змісту реформування місцевого самоврядування в Україні.

Микола Тітов зазначив, що запровадження нового підходу до організації та розширення конституційно-правових засад адміністративно-територіального устрою, втілення принципу повсюдності місцевого самоврядування потребує нової термінології. А саме, назв для одиниць трирівневої системи адміністративно-територіального устрою.

«Муніципалітет для базового рівня – найбільш поширений термін у країнах Європи та світу. Впровадження цієї назви для існуючих зараз громад легалізує вже існуючі терміни, такі як, «муніципальне право». Забезпечить запровадження (замість термінів – сільський, селищний, міський голова) один об’єднуючий «муніципальний голова» та інші похідні. Наприклад, «муніципальна рада», «муніципальне майно» тощо. Крім того, всі ОТГ мають однаковий обсяг повноважень, а тому не можуть поділятися (на відміну від статусу населених пунктів) на сільські, селищні та міські», – сказав Микола Тітов. Він нагадав, що термін «громада» застосовується для визначення групи людей, що поєднані спільними інтересами, а тому не може бути застосований для назви адміністративно-територіальної одиниці, оскільки адміністративно-територіальна одиниця є не група людей, а частина території з населеними пунктами, інфраструктурою тощо.

Для субрегіонального рівня – нині застосовується поняття «район» – пропонується термін «округ», якій Микола Тітов охарактеризував як «зрозумілий, прийнятний, загальновживаний та буде означати нову адміністративно-територіальну одиницю, що об’єднує декілька районів, що ліквідуються. В адміністративному центрі такого округу мають розміщатися  окружні (на відміну від міжрайонних) територіальні підрозділи центральних органів влади, префекти округів, правоохоронні органи, окружні суди».

Разом з тим, були приведені аргументи на користь того, щоб залишити для регіонального рівня найменування «область».  «Термін «регіон» є тавтологією «регіон – адмінтеродиниця регіонального рівня» та його застосування не є обґрунтованим, оскільки, ні відповідні Концепції, ні законопроєкти не передбачають змін у адміністративно-територіальному устрої держави на рівні областей. Крім того, зміна назви адміністративно-територіальної одиниці регіонального рівня спричинить витратний, несвоєчасний та неактуальний процес виправлення реєстраційних документів, печаток, штампів, поштових адрес тощо», –  вважає Микола Тітов.

Втім, за необхідності зміни чинної назви «область», в якості більш доцільного було запропоновано термін «край», як найпоширенішого та загальновживаного серед населення та у ЗМІ.

IMG_2884
IMG_2750
IMG_2751
IMG_2783
IMG_2878
IMG_2791
IMG_2790
IMG_2821
IMG_2853
IMG_2915
IMG_2890
IMG_2895
IMG_3008
IMG_2916
IMG_2925
IMG_2937
IMG_2867
IMG_3035
IMG_2905
IMG_2992
IMG_3017
IMG_3026
IMG_3029
IMG_3037
IMG_3154
IMG_3052
IMG_3140
IMG_3159
IMG_3171
IMG_3196
IMG_3192
IMG_3204
IMG_3216

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я