Сьогодні у Прес-центрі «Накипіло» за участі представників Харківської обласної ради Програмою міжнародної технічної допомоги «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) презентовано результати вимірювання Індексу спроможності місцевого самоврядування (ІСМС) в громадах Харківської області, що є партнерами Програми ДОБРЕ.

За результатами проведеної в громадах самооцінки та роботи експертів, визначено переможця серед 75 громад-партнерів Програми ДОБРЕ  з 7 областей України в категорії «селищні ради» Старосалтівську ОТГ, яка показала найбільш успішні результати й прогрес у розвитку основних компетенцій.

В якості нагороди переможці отримали сертифікат на додаткове фінансування проєктів місцевого економічного розвитку на суму еквівалентну 75 тисяч доларів.

Як зазначила заступник керівника Програми ДОБРЕ Юлія Єсмуханова, на етапі, коли громади починають свою роботу, оцінка не дуже висока за багатьма компонентами, але цінність Індексу на цьому етапі – показати дорожню карту для подальшого розвитку та в майбутньому оцінити прогрес.

Довідково:

У 2018 році Програмою ДОБРЕ було представлено інструмент оцінювання рівня ефективності місцевого самоврядування та взаємодії з громадськістю – Індекс спроможності місцевого самоврядування (ІСМС) та запропоновано запровадити цю методику в чотирьох об’єднаних територіальних громадах області: Золочівській, Малинівській, Мереф’янській, Старосалтівській.

Індекс спроможності місцевого самоврядування визначається шляхом оцінювання 4 основних компетенцій органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад: лідерство та управління; фінансовий менеджмент та бюджетування; надання публічних послуг; залучення громадськості.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Стратегія розвитку Харківської області на 2015-2017 роки
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я