Метою запропонованих законопроєктом змін є забезпечення права кожного на отримання професійної правничої допомоги через скасування адвокатської монополії на надання такої допомоги.

14 січня 2020 року Верховна Рада України в першому читанні ухвалила проєкт Закону про внесення змін до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії (реєстр. № 1013 від 29.08.2019). Прийняття зазначених змін дозволить органам місцевого самоврядування повернутися до звичайного самостійного представництва власних інтересів у судах без залучення адвокатів.

Остаточне ухвалення цього проекту Закону має відбутися на наступній сесії Верховної Ради України і за це мають проголосувати 300 народних депутатів України.

Раніше Верховною Радо України прийнято Закон, який удосконалює питання самопредставництва юридичних осіб. Посадові особи органів місцевого самоврядування, які представляють за посадою в порядку самопредставництва, мають надавати до суду: копію розпорядчого документа, який підтверджує трудові відносини (контракт – у разі оформлення трудових відносин на підставі нього); посадову інструкцію, якою визначені обов’язки по здійсненню захисту в суді прав відповідного органу (при цьому в посадовій інструкції має бути про право представляти та захищати інтереси ради, або іншому кадрово-розпорядчому документі); положення про управління, департамент, відділ до функцій якого віднесено представництво інтересів в суді відповідного органу місцевого самоврядування. При цьому, виходячи з того, що зазначена практика само представництва в суді є новою для місцевого самоврядування варто при підготовці до судового засідання використовувати положення пояснювальної записки до цього Закону (реєстр. № 2261 від 15.10.2019).

За інформацією прес-служби ЛігаЗАКОН.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я