План проведення обласного конкурсу мініпроєктів-2020 затвердив сьогодні Конкурсний комітет в ході засідання, яке провів голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Цьогоріч на фінансування проєктів з обласного бюджету, зазначає Сергій Чернов, буде спрямовано майже 40 млн грн співфінансування, а це означає, що загалом буде реалізовано ініціатив громад на суму 80 млн грн.

«Щороку намагаємося вдосконалити умови конкурсу й цьогоріч на учасників також очікує ряд нововведень, основана мета яких - посилити відповідальність переможців та громад до реалізації проєкту на всіх етапах», – сказав Сергій Чернов.

Самі ж зміни стосуються контрольних функцій, зокрема, якості проєктів та підходів уникнення поверхневої і шаблонної реалізації ініціатив громад, «щоб усі, хто беруть участь у конкурсі, а також ті громадські організації й ініціативні групи, які підтримали ініціативи на місцях, обов’язково гарантували співфінансування».

Так, члени Конкурсного комітету погодили дати подання проєктних заявок на обласний конкурс мініпроєктів у 2020 році: громади матимуть на це майже півтора місяця – з 21 січня по 1 березня (до 17:00 години).

Далі, до 1 квітня Конкурсний комітет планує оцінити всі проєкти, а 24 квітня - оприлюднити результати конкурсу на сайті обласної ради та Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Наступні етапи включають у себе:

  • протягом 5 робочих днів з дати оприлюднення результатів конкурсу до 4 травня – надання переможцями Конкурсу оригіналів конкурсної документації в друкованому варіанті;
  • до 15 травня – Укладання договорів між місцевими радами та переможцями Конкурсу;
  • до 30 травня – виділення в місцевих бюджетах на 2020 рік коштів, визначення головних розпорядників бюджетних коштів та надання до Конкурсного комітету копій рішень відповідних рад, платіжних документів конкурсантів та партнерів щодо підтвердження виконання умов співфінансування проєктів;
  • до 1 червня – внесення змін до обласного бюджету в частині передачі субвенцій відповідним місцевим бюджетам;
  • до 15 червня – укладання договорів про надання міжбюджетного трансферту з обласного бюджету місцевим бюджетам на співфінансування мініпроєктів;
  • до 26 червня – надання місцевим бюджетам субвенції з обласного бюджету на співфінансування мініпроєктів.

Реалізовувати мініпроєкти у своїх громадах учасники конкурсу мають з травня по листопад, а конкурсний комітет щомісяця до 5 числа буде моніторити реалізацію ініціатив. Підсумковий звіт про виконання мініпроєктів конкурсанти мають подати з серпня по 20 листопада. А остаточний звіт про проведення обласного конкурсу «Разом в майбутнє» за 2020 рік громади мають надати до 15 грудня.

Підбиваючи підсумки засідання, Сергій Чернов акцентував увагу на тому, що у боротьбі за перемогу в конкурсі громади мають віддати перевагу не кількості підготовлених заявок, а їхній якості та інноваційній складовій.

Довідка про конкурс:

У 2020 році дев’ятий раз поспіль проводиться обласний конкурс мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». За 8 попередніх років успішної роботи впроваджено 1746 мініпроєктів у різних сферах. Це ремонтні роботи та заходи з енергозбереження в приміщеннях соціальної сфери, покращення водопостачання та якості води, благоустрою територій, придбання сучасного обладнання для шкіл, дитячих садочків, сільських амбулаторій та ФАПів. Чимало проєктів спрямовані на відродження культури, спорту та дитячого дозвілля.

IMG_2382
IMG_2411
IMG_2347
IMG_2361
IMG_2378
IMG_2384
IMG_2404
IMG_2435
IMG_2420
IMG_2432
IMG_2437
IMG_2487
IMG_2442
IMG_2476
IMG_2360
IMG_2362
IMG_2376
IMG_2365
IMG_2398
IMG_2436
IMG_2472

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я