В рамках Всеукраїнського етнокультурного проекту «Folk Ukraine» в обласному Палаці дитячої та юнацької творчості пройшла обласна виставка-конкурс писанкарства «Різдвяна писанка».

Більше 200 дітей – вихованців закладів позашкільної та учнів закладів загальної середньої освіти Харківської області взяли активну участь у заході, що має на меті примноження духовної спадщини українського народу здобутками творчої молоді, розвиток писанкарства на Харківщині. Усього до оргкомітету обласної виставки-конкурсу писанкарства «Різдвяна писанка» надійшло 154 роботи на різдвяну тематику із 21 району, 7 ОТГ, 6 міст обласного підпорядкування Харківської області, 6 районів міста Харкова.

Як змінилася виставка-конкурс з часів заснування розповідає заступник голови оргкомітету виставки, член Національної спілки народних майстрів України, майстер писанкарства, керівник Зразкового художнього колективу гуртка писанкарства «Дивосвіт» Комунального закладу «Обласний Палац дитячої та юнацької творчості» Лариса Волкова.

«Обласна виставка-конкурс писанкарства «Різдвяна писанка» існує ще з 2004 року, звалася вона тоді «Зимова казка». Саме тоді з’явилися номінації в традиційних техніках виконання – писанки, мальованки, дряпанки, монастирські писанки та виконані в техніці бісероплетіння. Оскільки в ті часи не у всіх була можливість дістати потрібні краски й писачки, в восковій техніці писанкарства робіт було представлено небагато на відміну від сучасних композицій», – розповідає заступник голови оргкомітету виставки.

Істотно зросли художній рівень і якість виконання робіт. Цього року на виставці в писанкарстві представлені воскова техніка і техніка «білим по білому», з’явилися цікаві роботи в техніці бісероплетіння, а також представлено дуже різноманітні і цікаві композиції в різних техніках.

«Чому сучасні діти займаються писанкарством? В наш час відроджуються народні традиції й народні ремесла. Люди із задоволенням співають колядок, щедрівок, родини святкують Різдво, Масляну, Великдень, тому відродження писанкарства цікаво і дітям, – наголосила Лариса Волкова. – Перед усім, писанка – це оберіг і стародавня символіка, стародавня писемність, завдяки якій люди можуть читати знаки: знаки добра, здоров’я, сили, витривалості, терпіння, чистоти душі, любові. Зацікавлених у вивченні цього прадавнього мистецтва в наш час стає не менше, а навіть більше, тому що кожна дитина хоче передати й свої побажання, свої нові слова на шкарлупі яйця».

Наразі в гуртку «Дивосвіт» більше 35 дітей. І кожного року приходять нові вихованці. А 4 лютого в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтв, що на вул. Пушкінській, 62, відкривається виставка «Світ писанки», де будуть представлені роботи вихованців «Дивосвіт». Вона триватиме протягом двох тижнів.

«Тож всіх, у кого в душі лунає чарівна мелодія «Щедрика» Леонтовича, запрошуємо помилуватися дивними дивами – справжніми витворами мистецтва, що їх створюють наші діти», – підкреслила Лариса Волкова.

IMG_1003
IMG_1006
IMG_1008
IMG_1009
IMG_1019
IMG_1020
IMG_1022
IMG_1024
IMG_1025
IMG_1027
IMG_1030
IMG_1031
IMG_1032
IMG_1037
IMG_1041
IMG_1043
IMG_1044
IMG_1046
IMG_1052
IMG_1061
IMG_1065
IMG_1075
IMG_1083
IMG_1085
IMG_1092
IMG_1096
IMG_1098
IMG_1099
IMG_1103
IMG_1105
IMG_1114
IMG_1117
IMG_1120
IMG_1138

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я