Про це повідомив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час пресконференції у Харківському прес-клубі.

«Підготовка Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки проходила у два етапи. У лютому минулого року обласна рада прийняла рішення доручити обласній державній адміністрації підготувати проєкт Стратегії відповідно до вимог чинного законодавства. Але навіть робоча група з підготовки стратегії не була створена.

На початку 2020 року ситуація стала критичною, тому що на відкритому порталі Міністерства розвитку громад і територій 1 березня – останній день реєстрації регіональних  стратегій та планів їх реалізації., прийнятих обласними радами», - розповів Сергій Чернов.

За словами голови обласної ради, невчасне подання Стратегії розвитку області та плану заходів з її реалізації може обернутися втратою значних коштів для бюджету регіону.

«Загроза перед Харківщиною у тому, якщо ми вчасно не надаємо Стратегію, план її реалізації, відповідні проєкти, то можемо втратити вже наступного року 500 млн грн з державного фонду регіонального розвитку. Цього року – приблизно 380 млн грн. Навіть, якщо ми ці кошти повністю не втратимо, то при конкурсному відборі у Києві матимемо слабкі позиції, оскільки наявність Стратегії та плану її реалізації – складові при визначенні конкурентоздатності регіону», - зазначив Сергій Чернов.

Він також повідомив, що над проєктом Стратегії працювало майже двісті осіб, до числа яких увійшли депутати обласної ради, представники обласної державної адміністрації, наукових установ та громадських організацій. Вони сформували 17 підгруп за напрямками. Результатом активної роботи став документ, який обласна державна адміністрація внесла на розгляд обласної ради. Відповідний проєкт рішення, до якого додаються проєкти Стратегії, плану її реалізації та інші необхідні документи, оприлюднений на офіційному сайті Харківської обласної ради.

«Робота над проєктом Стратегії продовжується – межі досконалості не існує. До початку засідання постійних комісій обласної ради залишилося десять діб, вважаю, що цього часу вистачить, щоб ще опрацювати проєкт Стратегії.

У процесі обговорення Стратегії вже надійшло понад 800 пропозицій по проєктах з усіє області. Добре, що процес має зворотній зв’язок і він відбувається за активної участі громадян.

Якщо Стратегія буде схвалена 27 лютого на пленарному засіданні Харківської обласної ради, ми встигнемо зареєструвати цей документ у міністерстві і не втратимо кошти на інфраструктурні проєкти для регіону, чималі кошти», - сказав Сергій Чернов.

IMG_4580
IMG_4447
IMG_4430
IMG_4457
IMG_4520
IMG_4594
IMG_4599
IMG_4585_
IMG_4467
IMG_4432
IMG_4479
IMG_4518
IMG_4610
IMG_4528
IMG_4454
IMG_4626
IMG_4553
IMG_4406
IMG_4452
IMG_4465
IMG_4487
IMG_4542
IMG_4416
IMG_4566
IMG_4585
IMG_4606

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я