Перелік змін, які планують внести до обласної програми «Здоров’я Слобожанщини», обговорювався в ході засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО.

Проект рішення, підкреслює заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Геннадій Бондарчук, вноситься з метою забезпечення ефективного та своєчасного впровадження реформ у медичній галузі, пропонується внести відповідні зміни до комплексної обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2019 – 2020 роки.

Зокрема, Геннадій Бондарчук розповів, що ситуація, яка склалася у системі фінансування спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги, із отриманням закладами охорони здоров’я коштів від Національної служби здоров’я України за фактично надані медичні послуги на підставі попередньо укладанних договорів на медичне обслуговування населення, потребує виділення додаткових фінансових ресурсів з місцевих бюджетів.

Так, за розрахунками фахівців Національної служби здоров’я України, незабезпеченість видатками закладів, що належать до спільної власності територіальних громад області, становить майже 500 млн грн від мінімальної потреби, визначеної на рівні минулого року з індексацією, а також підвищенням рівня мінімальної заробітної плати.

«Для подальшої роботи через медичні інформаційні системи, необхідно ще придбати комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення, у тому числі спеціальне, а також забезпечити проведення комп’ютерної мережі в кожному закладі охорони здоров’я», – розповів Геннадій Бондарчук.

За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Овсяннікова, така велика сума не була передбачена в обласному бюджеті, але наголосив, що джерела й обсяги додаткового фінансування медичних закладів Харківщини будуть ще визначатися.

Депутати постійної комісії підтримали запропоновані зміни до обласної програми «Здоров’я Слобожанщини», розрахованої на 2019-2020 роки, та рекомендували їх до розгляду на пленарному засіданні.

IMG_7652
IMG_7645
IMG_7657
IMG_7689
IMG_7647
IMG_7669
IMG_7676
IMG_7634
IMG_7651

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я