У смт Коломак у суботу, 15 лютого, відбувся Ярмарок здоров’я. Понад 350 мешканців Коломаччини змогли безкоштовно пройти експрес-діагностику та отримати консультації фахівців. Захід відбувся в рамках проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», який спрямований на розбудову якісної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківщини.

«Проведення подібних заходів дозволяє діагностувати захворювання, уникнути яких можна завдяки своєчасній профілактиці, - зазначила Христина Чайка, організаторка заходу, виконавча директорка «Українсько-Німецької Медичної Асоціації». - Крім того, дуже зручно проходити обстеження у різних фахівців в одному місці».

Відвідувачі Ярмарку мали можливість поспілкуватися із сімейними лікарями, проконсультуватися з вузькими спеціалістами (онкологом-мамологом, дерматологом-онкологом, офтальмологом, кардіологом), здати аналіз на визначення рівня цукру в крові, зробити кардіограму, ультразвукову діагностику серця та отримати важливу інформацію про стан свого здоров'я.

Під час огляду медики виявили у трьох людей новоутворення, у чотирьох - діабетичні ретинопатії, у 16 людей діагностували катаракту, у 10 мешканців -серцеві захворювання, у 40 - гіпертонічну хворобу (хронічну серцеву недостатність). Також у чотирьох людей були зафіксовані шкірні захворювання.

Також на ярмарку працювали різноманітні інформативно-інтерактивні діагностичні локації, зокрема зони раннього дитячого розвитку, отримання навичок невідкладної допомоги, інтерактивний освітній дитячий майданчик «Плюшевий лікар» тощо.

Це вже п'ятий Ярмарок здоровья, який відбувається в рамках проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді». Всього заплановано 15 подібних заходів. Перший Ярмарок відбувся в смт. Пісочин 18 серпня 2019 року, другий – 12 жовтня 2019 у смт Золочів, третій – 15 грудня у смт Солоницівка. Четвертий - 25 січня 2020 року у смт. Шевченково. На заходах свій стан здоров’я перевірили понад 2500 відвідувачів.

Довідково:
Ярмарок здоров'я – частина проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», що реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.

Проєкт реалізується Харківською обласною радою у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція змін «Перспектива» та ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація».

Проєкт створено задля розбудови ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні грантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

DSC_6014
DSC_6106
DSC_5966
DSC_6067
DSC_5957
DSC_6039
DSC_6018
DSC_6083

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я