Сімейні лікарі, керівники амбулаторій Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Харківського, Богодухівського, Вовчанського, Зачепилівського, Чугуївського районів, Пісочинської та Оскільської ОТГ у березні поточного року відвідали Естонію. Упродовж навчального візиту учасники ознайомилися з досвідом трансформації системи первинної медичної допомоги в Естонії та її сучасним станом.

Навчальний тур відбувся за підтримки ЄС в рамках проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», мета якого - розбудова ефективної первинної медичної допомоги у громадах Харківської області.

Під час поїздки учасники відвідали три практики сімейної медицини в місті Таллінн та Тарту, а також дві клініки та медичне відділення найстарішого на території Східної та Північної Європи учбового закладу - Тартуського університету.

Медики ознайомились з роботою персоналу закладів охорони здоров’я та системою менеджменту практики. Значну увагу приділено питанням управління якістю медичних послуг, взаємодії лікарських професійних організацій з діючими членами Естонської асоціації сімейної медицини. Також працювали над питаннями управління здоров’ям пацієнтів: превенція, робота з групами ризику тощо.

«Поїздка дала змогу скласти цілісну картину про закордонну сімейну медицину, ознайомитися з індикаторами якості медицини в Естонії, отримати практичні та теоретичні навички, а саме: як повинна працювати групова практика, яка роль лікаря, медсестри, розподіл завдань в команді», - ділиться враженнями Ольга Островна, сімейна лікарка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Дергачівської районної ради» Амбулаторія загальної практики сімейної медицини м. Дергачі.

За словами тренера проєкту з питань управління змінами, стратегічного планування, розвитку людських ресурсів, координатора стаді-туру Михайла Долгопола, цей тур стане тільки початком на шляху до побудови потужної медичної спільноти, де лікарі первинної ланки Харківщини зможуть ділитися своїми напрацюваннями, здобутками, разом вирішувати проблеми та відстоювати інтереси пацієнтів і лікарів. Серед першочергових завдань - залучення пацієнтів до спільних зусиль для підтримки здоров'я.

Довідково: Навчальна поїздка організована в рамках проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», що виконується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.

Проект реалізується Харківською обласною радою у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО «Агенція змін «Перспектива» та ГС «Українсько-Німецька Медична Асоціація».

Мета проєкту - розбудова ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні грантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

IMG_0497
IMG_0324
IMG_0418
IMG_0889
IMG_1447
IMG_1234
IMG_0938
IMG_0864
IMG_0050
IMG_1540
IMG_1543

Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я