Сьогодні у скайп-конференції міські голови міст обласного значення та керівники об'єднаних територіальних громад Харківщини обговорили питання розвитку регіону в контексті залучення інвестицій через створення індустріальних парків.

Спікерами під час онлайн-трансляції виступили перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Віталій Погосян та начальниця управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Кулик.

Головний тезис онлайн-зустрічі – створення умов для розвитку індустріальних парків на території Харківщини. Спираючись на минулорічну статистику: прямих іноземних інвестицій на Харківщину було залучено 700 млн дол США, цього не достатньо для забезпечення сталого економічного розвитку великого Харківського регіону. Тому громадам області необхідно провести ревізію земель та інфраструктури, щоб визначити прийнятні варіанти для створення індустріальних парків, які стануть ефективним механізмом залучення інвестицій в регіональний і місцевий економічний розвиток.

За словами Олени Кулик, вже розроблено спеціальну анкету, яка допоможе ініціативним громадам якнайшвидше відібрати необхідні об’єкти, що можуть зацікавити інвестора.

«Для створення індустріальних парків необхідна звичайна промислова територія або вільна земельна ділянка, старі заводи, що вже не функціонують або частина територій підприємств, якими вони не користуються, – зазначила Олена Кулик. – В майбутньому на території здійснюватиметься господарська, промислова чи науково-дослідна діяльність. Зі свого боку обласна рада готова акумулювати усю інформацію, яку нададуть міста й ОТГ Харківщини щодо інфраструктури об’єктів».

Завдяки створенню індустріальних парків громади Харківщини отримають: залучення іноземних інвестицій, приріст зайнятості населення, збалансований регіональний розвиток, підтримку місцевих виробників, а також сприяння малому та середньому бізнесу. Поміж іншого – дохід за рахунок надання в користування земельних і виробничих площ та зосередження у бюджеті громади 60% від оплати на податок землі.

Наразі, як повідомлялося під час скап-конференції, над першим індустріальним парком в області вже працює Малинівська ОТГ. Також свій варіант для започаткування парку запропонувала Мереф’янська ОТГ. Реалізація таких проєктів забезпечить значно більшу конкурентоспроможність цим територіям, наголошують спікери.

Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Погосян зазначив, що насамперед слід вибудувати механізм, створити офіс із залучення інвестора – це буде єдине вікно, куди звертатиметься інвестор будь-якого рівня. Далі на території області йому підбиратиметься певна земельна ділянка або готовий інвестиційний проєкт.

Також, керівництво області зі свого боку готове надати громадам Харківщини усю необхідну підтримку, як в написанні концепції стосовно індустріального парку, так і в подальших необхідних процедурах у Міністерстві економічного розвитку, включенні індустріальних парків в державний реєстр, тощо.

Окрім того, область буде займатися централізованою промоцією самих індустріальних парків та підтримуватиме взаємозв’язок з науковими установами регіону, які зможуть підготувати відповідні кадри. А найініціативніші громади області зможуть навіть отримати фінансову підтримку з фонду Державного регіонального розвитку для створення необхідної інфраструктури.


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Запобігання та виявлення корупції
Безпека та довіра
Конкурс Масельського
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Громада очима дітей
Ефективна первинна медицина в громаді
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я