У програмі «Де це?», що розповідає про хід децентралізації і виходить на Громадському радіо у партнерстві з Харківською обласною радою, цього разу гостем ефіру був Микола Тітов, депутат облради, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Йшлося про майбутній адміністративно-територіальний устрій, зокрема, Харківщини, у контексті дискусій, які тривають на загальнонаціональному рівні, і учасником яких був Микола Тітов. Ключові тези він виклав у радіоефірі:

«Для мене важлива не кількість районів, скільки їх буде у підсумку на Харківщині. А критерії, які будуть покладені в основу формування районів. Від того, як зможемо збалансувати ці критерії, залежатиме, скільки буде районів – 5, 6 чи 7.

Як член робочої групи, я є прихильником того, що наша Харківська область, як і Львівська, до слова, може запропонувати модель устрою не менше, ніж з 7 районів. Чому так? На жаль, Харківська область, хоч і має велику чисельність населення, понад 2,7 мільйона, але водночас має ряд місцевостей, де щільність незначна – 23-24 людини на один квадратний кілометр».

За словами Миколи Тітова, «щоб за європейськими стандартами набрати 150 тисяч в один район, треба з'єднати по 6, по 7 районів. Уявляєте, яка це площа? Це близько 7 тисяч квадратних кілометрів. Як управляти цією територією і надавати якісні послуги людям? Як люди зможуть діставатися до цих адміністративних центрів для отримання послуг? Для мене критерій у 150 тисяч дуже важливий, але, на щастя, він має рекомендаційний характер».

Резюмуючи свою позицію щодо майбутнього адмінтерустрою Харківщини із семи районів, депутат облради зазначив: «Маємо зважати на наші особливості територіальні, географічні, історичні, щоб створити зрештою збалансовані райони. Кожен з них повинен мати приблизно рівні стартові можливості для свого розвитку».


Верховна рада України
Президент України
Урядовий портал
Харківська обласна державна адміністрація
Харківська міська рада
Національне агентство з питань запобігання корупції
Українська асоціація районних та обласних рад
Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області
Рада почесних громадян Харківської області
СБУ
Безпека та довіра
Дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко»
Конкурс Масельського
Ефективна первинна медицина в громаді
Громада очима дітей
Гранти
Харківський центр туризму
Слобідський край
Ресурсний центр сталого місцевого розвитку
РЕГІОНЕТ
Харківський регіональний інститут державного управління
Форум Фактор
Угода мерів
КП
КП
Харківський обласний центр здоров'я